بلومبرگ: یک سپاهی احتمالا رئیس جمهوری آینده ایران خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری بلومبرگ سه‌شنبه 13 اکتبر در یادداشتی پیش‌بینی کرده که در انتخابات آینده ریاست جمهوری، یک نظامی وابسته به سپاه پاسداران جانشین حسن روحانی گردد.

برآورد این خبرگزاری این است که عوامل تندرو، هم در ایران و هم در آمریکا، چندان از رویکرد نسبتا ملایم حسن روحانی که در کشمکش هسته‌ای به برجام منتهی شد، دل خوشی ندارند.

از نگاه بلومبرگ بعد از خروج یک جانبه آمریکا از مه 2018 از برجام، نظامیان وفادار به علی خامنه‌ای، نیروی بیشتری گرفته، خواهان دخالت مؤثرتر در سیاست هستند.

شایان توجه است که با بیرون رفتن آمریکا از برجام و بازگشت بخش عمده تحریم‌ها علیه ایران، صادرات نفتی ایران به شدت کاهش یافت و به اقتصاد این کشور عملا در منگنه فشارها در حال خرد شدن است.

بر باد رفتن دستاوردهای برجام از سویی باعث شد که حسن روحانی نتواند به وعده‌های خود مبنی بر بهروزی و رفاه اقتصادی برای ایرانیان عمل کند و از سوی دیگر به تقویت جناح‌های اصولگرا انجامید که هر توافقی با غرب را به مثابه سازش و خیانت به انقلاب تلقی می کنند.

به نظر تحلیلگر بلومبرگ ،سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران تا حد زیادی به نتیجه انتخابات آینده ایالات متحده در سوم نوامبر بستگی دارد.

بر أساس برآورد این خبرگزاری، خامنه‌ای قصد دارد پست ریاست جمهوری را نیز کاملاَ در انحصار خود بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size