با جان باختن 254 مبتلا به کووید19؛ مجموع فوتی‌ها در ایران از مرز 29 هزار تن گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 254 نفر در اثر کووید 19 در این کشور جان باختند و مجموع فوتی‌های این بیماری از مرز 29 هزار نفر گذشت و به 29070 نفر رسید.

همزمان با اوج گرفتن موج سوم کرونا در ایران، آمار ابتلا و فوتی‌های این بیماری نیز شتاب بالاتری گرفته است. تعداد مبتلایان و فوتی‌ها هر روز بیشتر می‌شود تا جایی که امروز بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران با جان باختن 254 بیمار مبتلا به این بیماری مجموع فوتی‌ها به 29070 نفر رسید.

Advertisement

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، پنج‌شنبه 23 ژوئیه 2020، سیما سادات لاری از شناسایی 4108 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد.
به گفته او مجموع مبتلایان این بیماری در ایران به 508389 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 411840 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 4570 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».
به گفته او تاکنون 4369622 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران با بیان اینکه 187 شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند افزود: «استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار هستند».

به گفته او، نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه به علت کرونا در ایران از حدود یک ماه گذشته، روند صعودی به خود گرفته و به دنبال این روند افزایشی، موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز به شکل بی‌سابقه افزایش یافته است.

لاری تصریح کرد که شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، عجب شیر و مراغه در استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، بوکان، سلماس، شاهین دژ، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های اصفهان، خمینی شهر، کاشان و نجف آباد از استان اصفهان، شهرستان کرج در استان البرز، شهرستان دره شهر در استان ایلام، شهرستان‌های تنگستان و دشتی از استان بوشهر، شهرستان‌های تهران، دماوند، ری، شمیرانات و ورامین از استان تهران، شهرستان‌های بروجن و شهرکرد از استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت حادی هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، شهرستان بیرجند از خراسان جنوبی، شهرستان سبزوار از خراسان رضوی، شهرستان‌های قم، سمنان و یزد، شهرستان بیجار از استان کردستان، شهرستان‌های اسلام آباد غرب، جوان‌رود، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلان‌غرب و هریس از استان کرمانشاه، شهرستان بویراحمد از استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان خرم آباد از استان لرستان، شهرستان اراک از استان مرکزی و شهرستان‌های رزن و ملایر از استان همدان را از جمله شهرستان‌های با بیشترین بروز بیماری در این کشور عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم