روحانی از جریمه 50هزار تا 200هزار تومانی کسانی که ماسک نمی‌زنند خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی رییس جمهوری ایران شنبه 10 اکتبر در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت، هر فردی که ماسک نزند 50 هزار تومان جریمه می‌شود و همچنین هر فردی که بیماری خود را اعلام نکند 200 هزار تومان جریمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روحانی با بیان اینکه همه افراد جامعه باید در اجتماعاتی که حاضر می‌شوند از ماسک استفاده کنند، گفت: «اگر کسی از ماسک استفاده نکند پنجاه هزار تومان جریمه می‌شود و نیروی انتظامی و بسیج ما این وظیفه را بر عهده دارند که جریمه را به فرد متخلف اعلام کنند.»

Advertisement

روحانی افزود: «این طرح فعلا مربوط به تهران بزرگ است و بعد می‌تواند در صورت نیاز در سایر شهرها انجام شود.»

او در ادامه گفت: «اگر فرد تخلف کند برای هر نوبت تخلف، 200 هزار تومان جریمه می‌شود. سازوکار و سامانه آن مشخص شده و وزارت بهداشت مسئول آن است. این تخلف باید به حسابی که وزارت بهداشت امروز آن را اعلام می‌کند، واریز شود و اگر آن را واریز نکند از روش‌های دیگر گرفته می‌شود.»

او گفت: «اگر کسی از ماسک استفاده نکند 50 هزار تومان جریمه می‌شود تا ظرف دو هفته به حسابی که اعلام می‌شود واریز شود. نیروی انتظامی از ابزار خود استفاده خواهد کرد. این مصوبه برای تهران بزرگ است. اگر اصناف ماسک زدن را رعایت نکنند در مرحله اول تذکر، در مرحله دوم 300 هزار تومان جریمه می‌شود و در مرحله دیگر یک میلیون و در مرحله چهارم آنجا بسته می‌شود. اگر رانندگان تاکسی استفاده از ماسک را رعایت نکنند 100 هزار تومان جریمه می‌شوند و اگر به کسی که ماسک ندارد خدمات بدهد برای هر مسافر 20 هزار تومان جریمه خواهد شد.»

در همین حال، خبرگزاری ایسنا نوشت، موج سوم کرونا با شدت بیماری‌زایی بیشتر آغاز شده، تخت‌های بیمارستانی و به ویژه تخت‌های ویژه پر شده‌اند و دیگر بیمارستان‌ها نمی‌توانند بیماران غیر اورژانسی را پذیرش کنند. از طرفی کرونا همچنان می‌تازد و جان می‌گیرد و چند روز متوالی است که مرگ‌های روزانه کرونایی بالای 200 تا است و جمعی از مردم گویا هنوز این موج را، این مرگ‌ومیرها را و این داغ‌ها را باور نکرده‌اند؛ نه ماسک می‌زنند و نه فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت می‌کنند.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به روند افزایشی بیماری کرونا در این کشور، از افزایش شهرستان‌های قرمز کرونا به 187 شهرستان خبر داد.

سیما سادات لاری، گفت، بر اساس آخرین اطلاعات واصله از شیوع بیماری در شهرستان‌های کشور شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی. سمنان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی همدان و یزد هستیم. در مجموع تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از 158 شهرستان در هفته‌ گذشته به 187 شهرستان در هفته جاری رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم