.
.
.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری: با کمبود تخت برای بستری بیماران کرونایی روبرو هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اعلام کرد که خیلی از بیمارانی که نیاز به بستری شدن در بخش های ICU دارند، همچنان در بخش‌های عادی تحت درمان هستند و علت این موضوع را «افزایش چشمگیر بیماران کرونایی نیازمند به مراقبت‌های ویژه و به دنبال آن کمبود تخت» عنوان کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی، دوشنبه 5 اکتبر 2020، پیام طبرسی با بیان اینکه بیمارستان‌های تهران با کمبود تخت‌های بستری روبرو هستند گفت: «کشور با وضعیت بسیار نگران‌کننده و بحرانی روبرو شده است».

به گفته او وضعیت گسترش این ویروس در ایران، خصوصا در تهران از هفته‌های قبل و پس از کاهش محدودیت‌ها و رفتارهای پرخطر، قابل پیش‌بینی بود.

طبرسی با اشاره به شکل‌گیری موج سوم کرونا در ایران تاکید کرد که این ویروس وارد مرحله جدیدی شده و «بالاترین میزان بستری شدگان کرونایی» از اولین روز شیوع تا به امروز در بخش‌های ICU، مربوط به روزهای اخیر است.

او افزود: «خیلی از بیمارانی که نیاز به بستری شدن در بخش‌های ICU دارند، همچنان در بخش‌های عادی تحت درمان هستند و علت این موضوع افزایش چشمگیر بیماران کرونایی نیازمند به مراقبت‌های ویژه و به دنبال آن کمبود تخت است».

طبرسی بر تاثیر مستقیم سفرها بر افزایش آمار کرونا تاکید و از احتمال افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرها در هفته‌های آتی خبر داد.

گفتنی است، بحران کرونا طی روزهای اخیر در ایران بار دیگر اوج گرفته است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کشور طی 24 ساعت گذشته، 235 مبتلا به این بیماری شناسایی و 3902 بیمار جدید نیز شناسایی شد.
مجموع مبتلایان این بیماری نیز به 475674 نفر و مجموع جان‌باختگان نیز به 27192 رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم