خروج موقت فریبا عادلخواه از زندان با پابند الکترونیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی- فرانسوی که از ژوئن سال 2019 در ایران زندانی است، به صورت موقت و با پابند الکترونیکی از زندان خارج شد.

به گزارش شبکه‌های اجتماعی سعید دهقان، وکیل عادلخواه روز شنبه 4 اکتبر با تایید این مطلب گفت که به این پژوهشگر و متخصص مردم‌شناسی، اجازه داده شد تا به صورت موقت از زندان خارج شود.

Advertisement

به گفته این وکیل دادگستری، عادلخواه با دریافت مرخصی، به مدت نامشخصی را با پابند الکترونیکی نزد خانواده سپری خواهد کرد.

دهقان تاکید کرده که هنوز تاریخی برای بازگشت خانم عادلخواه به زندان مشخص نشده ولی ابراز امیدواری کرد که این آزادی موقت به آزادی قطعی تبدیل شود.

وکیل فریبا عادلخواه همچنین در توییتی نوشت: «البته او هم باید مثل رولان مارشال بطور کامل آزاد شود. ضمنا اگر این درک مشترک با مقامات قضایی ایجاد می‌شد که مرخصی یک «حق» است نه «امتیاز»، الان بسیاری از زندانیان سیاسی و فعالان مدنی در این وضع بحرانی کرونا در مرخصی بودند.»

اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «اقدام تبلیغی علیه نظام» دو اتهامی است که دادگاه انقلاب بر اساس آن برای وی شش سال حکم زندان صادر کرده که پنج سال آن قابل اجرا است.

شایان ذکر است که امانوئل ماکرون پیش‌تر در سالروز بازداشت فریبا عادلخواه دستگیری و به زندان افتادن وی را غیرقابل قبول توصیف کرده و خطاب به مقام‌های ایران نوشته بود: «عدالت حکم می‌کند که هموطن ما فورا آزاد شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم