.
.
.

پدر یک قربانی اسیدپاشی خطاب به امام جمعه اصفهان: حجاب یعنی عدم تجاوز به حقوق دیگران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان در واکنش به اظهارات اخیر اما جمعه این استان در مورد ناامن کردن فضا برای کسانی که بدحجابی می‌کنند، گفت، حجاب روسری نیست، حجاب عدم تجاوز به حقوق دیگران است.

به گزارش ایران وایر، پدر سهیلا جورکش یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان گفته است: «حجاب روسری نیست، حجاب عدم تجاوز به حقوق دیگران است و پی‌گیری اختلاس‌های فراوانی که جامعه را زیر و رو کرده است.»

صحبت‌های اخیر یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، درباره مبارزه با بدحجابی، با واکنش‌های تند برخی شهروندان ایرانی روبه‌رو شده است.

امام جمعه اصفهان جمعه 2 اکتبر 2020 با اشاره به کسانی که «کشف حجاب» می‌کنند خواستار «ناامن» کردن فضای جامعه برای کسانی شد که به گفته او، به راحتی در خیابان‌ها و پارک‌ها «هنجارشکنی» می‌کنند.

‌یوسف طباطبایی‌نژاد، تشکیل شعبه‌های مخصوص رسیدگی به پرونده‌های ناهنجاری‌های اخلاقی در دادگاه‌ها و حمایت قضات از آمران به معروف و ناهیان از منکر را خواستار شد. او همچنین تاکید کرد که باید «با متجاوزان به حقوق مردم» برابر با حکم خداوند برخورد کرد و افزود: «باید جلوی کسانی که ترسی از قانون‌شکنی ندارند را گرفت».

طباطبایی‌نژاد خواستار اعطای «اختیارات بیشتر» به نیروی انتظامی برای «برخورد با قانون‌شکنان» شد.

او به کشف حجاب که در ایران «هنجارشکنی» به شمار می‌آید اشاره کرد و گفت: «باید فضای جامعه را برای این عده که تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به راحتی در خیابان‌ها و پارک‌ها هنجارشکنی کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم