عضو سابق دفتر احمدی‌نژاد: احمدی‌‌نژاد می‌خواهد به عنوان اپوزسیون ظاهر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو سابق دفتر احمدی‌نژاد اعلام کرد که ریاست‌جمهوری پیشین به دلیل اینکه می‌داند رد صلاحیت می‌شود، می‌خواهد که حداقل نامی از او مطرح باشد و به عنوان یک مخالف و اپوزسیون عمل می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری برنا، جمعه 2 اکتبر 2020 عباس امیری‌فر با اشاره به مصاحبه احمدی‌نژاد با رادیوفردا که به تازگی انجام شد، افشا کرد که وقتی احمدی‌نژاد رئیس قوه مجریه بود اگر فردی با رسانه‌های خارجی مصاحبه می‌کرد، «برخورد و تهدید» می‌کرد و به همه دستور می‌داد که حق ندارند با رسانه‌های خارجی از جمله رادیوفردا و مواردی از این قبیل گفت‌وگو کنند و هر کسی این اقدام را انجام می‌داد و از دستور سرپیچی می‌کرد، مجازات می‌شد.

Advertisement

او با بیان اینکه احمدی‌نژاد نباید از «رهبری نظام جدا شود»، افزود: «این قضیه با یک نامه نوشتن حل می‌شود، به این صورت که نامه‌ای بنویسد و در آن اعلام کند انسان هستم و انسان هم جایزالخطاست، اشتباهاتی داشتم اما در حال حاضر گوش به فرمان رهبری هستم و ایشان را اطاعت می‌کنم».

این چهره اصولگرا در واکنش به اینکه احمدی‌نژاد با این اقدامات به دنبال تحت فشار گذاشتن نهادهای نظارتی برای تائید صلاحیت است، افزود: «احمدی‌نژاد از نظرات شورای نگهبان و مقامات مطلع است و می‌داند صلاحیت او را به هیچ عنوان تائید نمی‌کنند».

امیری‌فر در ادامه اظهار کرد: «احمدی‌نژاد به دلیل اینکه می‌داند رد صلاحیت می‌شود می‌خواهد که حداقل نامی از او مطرح باشد و به عنوان یک مخالف و اپوزسیون عمل می‌کند».

امیری‌فر درباره احتمال اخراج احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام به علت انجام چنین اقداماتی توضیح داد که این امر صورت نمی‌گیرد.

او افزود: «برخی معتقدند یکی از دلایلی که احمدی‌نژاد اپوزیسیون شده و با رسانه‌ها مصاحبه می‌‎کند، این است که نظام را مجبور کند که او را از مجمع اخراج کنند و بعد کاملا به طرف اپوزسیون برود، شاید هم بدش نیاید که از مجمع تشخیص مصلحت اخراج شود و به همین دلیل این کارها را می‌کند».

امیری‌فر با بیان اینکه بابت این اقدامات متاسف است، تصریح کرد: «شاید احمدی‎نژاد هم اصلاح شود چرا که راه توبه باز است و دوست داریم که بیاید و به نظام، خدمت کند».

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری ایران طی سال‌های 1384 تا 1392 بود و در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

محمود احمدی‌نژاد که علیرغم مخالفت رهبر ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 کاندید شد، توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

به تازگی زمزمه‌های کاندید شدن او برای انتخابات سال 1400 نیز به گوش می‌رسد که با مخالفت شدید اصولگراها مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم