وزارت خارجه ایران خبرهای مبنی بر ترانزیت سلاح از این کشور به ارمنستان را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سه‌شنبه 29 سپتامبر خبرهای مبنی بر ترانزیت سلاح و ادوات نظامی از این کشور به ارمنستان را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خطیب‌زاده گفت: «به‌هیچ‌ وجه اجازه داده نمی‌شود از خاک کشورمان برای انتقال سلاح و مهمات استفاده شود.»

اخیرا گزارش‌هایی در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود حاکی از این‌که به منظور حمایت از ارمنستان در مقابله با جمهوری آذربایجان، ایران اجازه داده از طریق خاکش اسلحه برای ارمنستان و نیروهای ارمنی ارسال شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «تردد کامیون و ترانزیت کالاهای متعارف غیرنظامی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، به‌طور معمول همواره برقرار بوده است و کامیون‌های مورد اشاره نیز صرفاً در همین چارچوب به فعالیت خود مشغول هستند.»

این در حالی است که طی دو روز گذشته ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از تریلرهایی پخش که ادعا شده بود در حال حمل و نقل خودروهای نظامی روس از طریق بندر انزلی و آذربایجان ایران به ارمنستان هستند.

از سوی دیگر از روز دوشنبه شدت نبردها میان ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه کوهستانی قره‌باغ شدت گرفت و منجر به کشته شدن حداقل 55 نفر در روز دوم درگیری‌ها شد.

نیروهای دو کشور در این مرحله از درگیری‌ها میان طرفین که طی یک ربع قرن گذشته از چنین شدتی نداشته است با موشک و توپخانه‌ به تبادل آتش‌بری پرداختند.

آریک هاروتونیان، رهبر ارمنیان در منطقه قره‌باغ در یک نشست مطبوعاتی گفت: «این جنگ مسئله مرگ و زندگی است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید