نماینده مجلس ایران: آقای رئیس‌جمهور می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده مجلس ایران در جلسه علنی مجلس که برای بررسی صلاحیت وزیر صمت برگزار شده بود ضمن انتقاد از رئیس‌جمهوری ایران به علت عدم حضور در این جلسه اعلام کرد که مردم روحانی را «لعنت» می‌کنند.

جلسه امروز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت در مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود. عدم حضور رئیس‌جمهور برای دفاع از «رزم حسینی» وزیر پیشنهادی صمت در مجلس با واکنش تند یکی از نمایندگان مخالف این وزیر مواجه شد.

علیرضا سلیمی در این باره گفت: «آقای رئیس‌جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟!

وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده».

او در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 در اخطاری مستند به اصل 131 قانون اساسی اظهار کرد: «طبق اصل 131 در صورتی که رئیس‌جمهور بیش از دو ماه غیبت کند یا بیمار باشد باید مسئولیتش را البته با اذن رهبری به عهده معاون اول بگذارد. آقای روحانی از روز افتتاح مجلس تا امروز در ملا عام ظاهر نشده در حالی که ایشان مسئول اجرای قانون اساسی است».

سلیمی با استناد به مواد 202 و 204 آیین‌نامه داخلی مجلس تاکید کرد که رئیس‌جمهور در روز رای اعتماد باید در جلسه مجلس حضور داشته باشد.

گفتنی است، امروز علیرضا رزم‌حسینی توانست رای لازم را از مجلس کسب کند و وزیر صنعت، معدن و تجارت شود.

او با 175 رای موافق و 80 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 264 رای ماخوذه، وزیر صمت شد.

رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی در دولت دوازدهم و پیش از آن استاندار کرمان در دولت یازدهم بود که در سال ابتدایی دولت دوازدهم استعفا داده بود.

پیش از این، در گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس، از افراد دارای تابعیت مضاعف نام علیرضا رزم حسینی به عنوان فرد مشکوک به داشتن تابعیت مضاعف مطرح شده بود اما مجتبی ذوالنوری یکی از اعضای گروه تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس دهم هنگام معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر صمت دوتابعیتی او را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size