نتانیاهو احتمال حمله پیشگیرانه اسرائیل به ایران را مطرح کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 احتمال حمله پیشگیرانه اسرائیل به ایران را مطرح کرد تا از حضور نیروهای ایرانی در جنوب لبنان، سوریه و یا در بلندی‌های جولان و در نزدیکی مرزهای شمالی اسرائیل جلوگیری شود.

او در مراسم یادبود رسمی که در آرامگاهی نظامی در بالای کوه «هرتسل» برگزار شد، با تاکید بر اینکه «اسرائیل قادر به جنگ با ایران است»، قول داد همه تلاشش را برای دفاع از اسرائیل به کار گیرد.

آرامگاهی که در بالای کوه هرتسل در قدس قرار داد، به یاد سربازان اسرائیلی که در جنگ یوم کیپور در سال 1973 و در جنگ با مصر و سوریه کشته شدند، ساخته شد.

نتانیاهو در این سخنرانی اذعان کرد که انجام حمله پیشگیرانه موضوع دشواری است ولی اسرائیل توان این کار را دارد و قدرت اسرائیل است که موجب محقق شدن صلح با اردن، مصر و توافق با امارات و بحرین شد.

رووین ریولین رئیس‌جمهوری اسرائیل هم که در این مراسم سخنرانی کرد، مدعی شد که اسرائیل برنده جنگ یوم کیپور بود و گفت: «به خوبی به یاد دارم چگونه آن جنگ را پیروز شدیم. ما شانه به شانه درون خندق‌ها جنگیدیم.»

در ژوئیه 2020 تاسیسات اتمی نطنز که مهم‌ترین تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در ایران است، شاهد انفجاری بزرگ بود که بخش مهمی از این تاسیسات را ویران کرد. در بسیاری از گزارش‌ها از اسرائیل به عنوان کشوری که در این عملیات خرابکارانه دست داشت یاد می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size