فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: اپیدمی برخورد نظامی خشن می‌طلبد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه نبود قوانین بازدارنده در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، مشکل ایجاد کرده خواستار برخورد نظامی خشن با اپیدمی کرونا شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 علیرضا زالی از برخورد 156 کشور دنیا با افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، خبر داد و تاکید کرد: «ما دیگر نمی‌توانیم با نصیحت و تمنا از افراد بخواهیم که پروتکل‌ها را رعایت کنند».

Advertisement

به گفته او «اپیدمی برخورد نظامی خشن می‌طلبد» اما در ادامه افزود که منظور برخورد خشن با مردم نیست.

زالی شرایط همه‌گیری کرونا را به یک «جنگ تمام عیار» تشبیه کرد و گفت: «ما در یک جنگ تمام‌عیار به سر می‌بریم اما در دستگاه‌ها، آرایش جنگی دیده نمی‌شود».

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به این که نبود زیرساخت‌های مناسب بهداشتی کار تهران را در مدیریت شیوع کرونا سخت کرده است، تصریح کرد: «این شهر برای مدت طولانی دچار یک غفلت تاریخی در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی متناسب با جمعیت و نیازهای آن بوده و در واقع تهران یکی از فقیرترین سرانه‌های بهداشتی درمانی را در کشور دارد».

این در حالی است که یک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه امروز در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد که وضعیت کرونا در تهران «بحرانی و سیاه» است.

محمدرضا هاشمیان با بیان اینکه «تخت آی سی یو خالی وجود ندارد» از افزایش تعداد بیماران بدحال کووید 19 در شهر تهران و نوبت‌های طولانی بیماران حتی برای پذیرش در اورژانس خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم