درخواست مادر یک محکوم به اعدام از خامنه‌ای برای عفو فرزندش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مادر شهروز کاظمی، جوان 28 ساله‌ای که به اتهام «سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده، از مقام‌های نظام ایران خواست حکم اعدام فرزندش را به اجرا نگذارند.

به گزارش هرانا شهروز کاظمی به اتهام محاربه از طریق مشارکت در سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده و به گفته خانواده‌اش، صبح روز سه‌شنبه 29 سپتامبر برای اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان دستگرد اصفهان منتقل شده است.

Advertisement

مادر این جوان در ویدئویی می‌گوید که فرزندش «از سر نداری و بیکاری» و برای تامین هزینه ازدواج خود دست به سرقت زده است.

مادر شهروز کاظمی در این ویدئو از علی خامنه‌ای رهبر ایران و رئیس قوه قضائیه می‌خواهد از آنجا که فرزندش کسی را نکشته و ابراز پشیمانی کرده، «به او و جوانی‌اش و فرزند 18 ماهه‌‌اش رحم کرده» و او را عفو کنند.

این در حالی است که به دنبال افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها بر شهروندان ایران، گزارش‌های متعددی از سرقت مسلحانه و زورگیری در نقاط مختلف ایران منتشر می‌شود که عوامل آن را جوانان تشکیل می‌دهند.

در همین زمینه حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، سه‌شنبه 29 سپتامبر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر گفت: «گرانی‌ها باعث شده قیمت‌ها و فقر افسارگسیخته افزایش پیدا کند و در چنین شرایطی باید منتظر وقوع اتفاقات ناخوشایند در جامعه باشیم؛ افزایش آسیب‌های اجتماعی و جرایم بخشی از آنهاست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم