پلیس فتای ایران صفحه اینستاگرام یک عکاس زن را مصادره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس فتای ایران صفحه اینستاگرام یک زن عکاس را مصادره کرد

پلیس فتای ایران صفحه اینستاگرام یک زن عکاس یزدی را پس از احضار، مصادره و برخی از تصاویر منتشر شده در آن را حذف کرد.

منیره منتظری، عکاس ساکن یزد روز گذشته از سوی «پلیس فتا» احضار شده بود؛ حساب اینستاگرامش توسط ماموران پلیس فتا مصادره شد. صفحه اینستاگرام این عکاس بیش از 20 هزار فالوور دارد.

منیره منتظری در یادداشتی، دوشنبه 28 سپتامبر 2020 با اعلام این خبر نوشت ماموران پلیس فتا به حساب اینستاگرام او وارد شده‌ و برخی از عکس‌ها را حذف کرده‌اند، همچینن رمز عبور صفحه را تغییر داده‌اند و در قسمت معرفی صفحه او نوشته‌اند: «به علت انتشار تصاویر غیرشرعی این پیج به دستور مقام محترم قضایی موقتا از دسترس ادمین خارج گردید».

این عکاس ساکن یزد در ادامه اظهار کرد که ماموران با وارد شدن به حساب اینستاگرام او عکس‌هایی از دخترانی را که موی سر آنها مشخص بوده است، حذف کرده‌اند.

پلیس فتا همچنین عکس صفحه پروفایل منیره منتظری را به لوگوی پلیس فتا تغییر داده است.

منیره منتظری همچنین اعلام کرد که او باید 10 روز دیگر مجددا به پلیس فتا مراجعه کند و قرار است که صفحه‌ اینستاگرامش را به او پس بدهند.

این عکاس پیش از این، یک‌ بار در دی‌ ماه 1398 توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سه روز از «ندامتگاه نسوان یزد» آزاد شده بود.

پلیس «فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران» که همان پلیس سایبری ایران است با نام مختصر «پلیس فتا» معرفی می‌شود.

این پلیس مدعی است که «یک واحد تخصصی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه آن جلوگیری و مبارزه با ایجاد فیشینگ (کلاهبرداری اینترنتی) و جعل، سرقت اینترنتی، هک و نفوذ، جرائم سازمان یافته رایانه‌ای، پورنوگرافی (موارد سوء اخلاقی) و مخصوصاً تجاوز به حریم خصوصی افراد است»، اما عملا دست به سانسور زده و محتواهای مخالف و منتقد نظام را نیز دنبال کرده و در این زمینه دست به اقدام می‌زند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید