وزیر بهداشت ایران: من عوضی وزیر شدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران یکشنبه 27 سپتامبر در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در جنگ ایران و عراق گفت: «من وزیر سیاسی نیستم، سیاست بلد نیستم. نه رسانه دارم، نه تیم. وقتی به وزارت بهداشت رفتم هیچ معاونی را عوض نکردم. من عوضی وزیر شدم».

وی افزود: «رئیس بانک مرکزی دیروز شنبه 5مهر ماه محبت کرد تا بخشی از بودجه صندوق توسعه کشور برای وزارت بهداشت آزاد شود. می‌دانم چه فشار سنگینی را تحمل می‌کند. اگر خواهش کردم که پول بدهید، برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم. می‌خواهیم مبلغی را به همکارانی بدهیم که ماه‌هاست در میدان مبارزه زحمت می‌کشند، ماه‌ها صبوری کرده‌اند اما گفتیم همین خرده را هم نمی‌خواهیم که مبادا این درخواست من مشکلی ایجاد کند».

شایان ذکر است که رئیس بانک مرکزی چند روز قبل تاکید کرد که مبلغ یک میلیارد یورو که به دستور خامنه‌ای برای مبارزه با کرونا اختصاص داده شده بود را واریز نکرده است زیرا باعث تورم عنان گسیخته اقتصادی می‌شد در حالی که به گفته کارشناسان اقتصادی، این بودجه می‌بایست صرف خرید تجهیزات پزشکی می‌گردید و مسستقیما تاثیری بر بازارهای مالی کشور نداشت و لذا نمی توانست تورم اقتصادی را در پی داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید