شاهین ناصری «شاهد شکنجه» نوید افکاری پس از چند هفته بی‌خبری با خانواده‌اش تماس گرفت

وکیل ناصری: هنوز نمی‌دانیم کجاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بابک پاک‌نیا که وکالت شاهین ناصری (شاهد شکنجه نوید افکاری) را به عهده دارد امروز شنبه 26 سپتامبر اعلام کرد که ناصری بعد از چند هفته بی‌خبری بالاخره با خانواده‌اش تماس گرفت.

پاک‌نیا در صفحه رسمی توییترش نوشت: «شاهین ناصری دو شب قبل با پدر همسرش تماس بسیار کوتاهی داشته و‌ از سلامت جسمانی خود خبر داده است؛ البته هنوز نمی دانیم کجاست!»

Advertisement

به گفته پاک‌نیا، هنوز مشخص نیست که شاهین ناصری در کجا بخ سر می‌برد.

بابک پاک‌نیا وکیل قضایی در ایران سه‌شنبه 22 سپتامبر اعلام کرده بود، قصد برعهده گرفتن وکالت شاهین ناصری شاهد شکنجه شدن نوید افکاری را داشته اما مقام‌های زندان شیراز گفته‌اند که او یک روز پیش از اعدام افکاری در اختیار اطلاعات نیروی انتظامی است.

پاک‌نیا در توییترش نوشت: «به خواست خانواده ناصری وکالت‌نامه‌ای را برای امضای شاهین ناصری تحویل زندان داد اما روز بعد مقام‌های زندان به همکار او گفتند که ناصری 21 شهریور (یک روز پیش از اعدام نوید افکاری) تحویل اطلاعات ناجا شده است.

قبل از این منابع قضایی ایران خاطر نشان کرده بودند که شاهین ناصری زندانی زندان عادل آباد که طی پیامی در 31 اکتبر 2019 گفته بود شاهد شکنجه نوید افکاری بوده، از روز پنجشنبه 17 سپتامبر از زندان عادل آباد به مقر اداره آگاهی شیراز انتقال یافته است.

قبل از این مهدی محمودیان فعال سیاسی در ایران ادعا کرد، فردی که شهادت داده بود نوید افکاری در حین بازجویی شکنجه شده، ده روز است که ناپدید شده است. محمودیان ادعا کرد که از حدود 10 روز به این طرف این فرد ناپدید شده و خانواده‌‌اش از او خبری ندارند. براساس گفته‌های محمودیان، «او را تحویل همان نهادی داده‌اند که او علیه مامورین آن شهادت داده بود.»

شایان ذکر است که ایران 12 سپتامبر 2020 اجرای حکم اعدام در حق نوید افکاری کشتی گیر ایرانی به جرم قتل کارمند دولت در ارتباط با «اغتشاشات» تابستان 2018 را اعلام داشت و به درخواست های بین المللی برای عدم اجرای حکم اعدام وی، وقعی ننهاد که برای کمیته بین اللی المپیک، شوکه کننده بود.

نوید افکاری(27 ساله) در سپتامبر 2018 به اتهام به قتل رساندن یک کارمند دولتی به ضرب چاقو در شیراز بازداشت شد.

پرونده نوید افکاری از آغاز سپتامبر جاری با صدور حکم اعدام درحق وی به جرم ارتکاب قتل عمد، توجه محافل داخلی و جهانی را به خود جلب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید