روحانی: مردم اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه مردم برای کمبود و مشکلات اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است تاکید کرد که کسی به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهد، آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 26 سپتامبر 2020، حسن روحانی در جلسه هیئت دولت به نقل از مقامات آمریکایی‌ گفت که ده‌ها میلیارد دلار به ایران از سوی این کشور لطمه خورده و در عرض سال‌های 97، 98 و 99 حداقل 150 میلیارد دلار به ایران ضرر وارد شده است.

او ادعا کرد که آمریکا با تحریم از وارد شدن دارو و درمان و مواد غذایی به ایران جلوگیری کرد.

روحانی با اشاره به سخنان مایک پمپئو درباره توقف 70 میلیارد دلار توسط آمریکا اظهار کرد: «مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید در واشنگتن است آدرس اشتباه کسی به آنها ندهد یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است».

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه، در گفت‌وگو با WMAL با اشاره به اینکه واشنگتن در حال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران است، گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ با این درک که اوباما و بایدن به توافقی دیوانه‌وار با نظام ایران ورود کرده بودند، وارد دفتر ریاست جمهوری شد. این توافقی دیوانه‌وار بود که راهی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به ایران اعطا می‌کرد و امنیت خاورمیانه، اسرائیل و آمریکا را به مخاطره می‌انداخت».

به گفته او، آمریکا سه سال و چند ماه گذشته را برای ممانعت از دستیابی ایران به پول، منابع، ثروت و توانایی برای ساخت سلاح هسته‌ای صرف کرده است.

رئیس‌جمهوری ایران در ادامه ادعا کرد که تورم شدید و افزایش نرخ ارز به علت خروج آمریکا از برجام بود.

گفتنی است، طی یک سال گذشته، ریال ایران در برابر دلار آمریکا بیش از 137 درصد سقوط کرده و بهای دلار از 11 هزار و 500 تومان امروز از مرز 29 هزار تومان نیز گذشت و به 29200 تومان رسید.

نرخ تورم اقتصاد ایران نیز در آستانه 26 درصد قرار گرفته است و حجم نقدینگی همچنان روند صعودی دارد. بانک مرکزی ایران، گزارش داد که حجم نقدینگی در شهریور سال 1392 و همزمان با آغاز به کار دولت حسن روحانی 506.39 هزار میلیارد تومان بوده و تا پایان بهار گذشته 5.2 برابر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید