مقام سپاه پاسداران: می‌توانستیم در سقوط هوپیمای اوکراینی بگوئیم اشتباهی نشده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در برنامه‌ای در تلویزیون شبکه 3 ایران در مورد سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی به وسیله پدافند هوایی سپاه پاسداران گفت: «قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوئیم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ الکترونیک کرده».

او که در برنامه «بدون توقف» در شبکه 3 تلویزیون ایران سخن شرکت کرده بود «لاپوشانی، کلاهبرداری و عوام‌فریبی» را «روش دشمنان» توصیف کرد و افزود: «قرار نیست که از روش‌های دشمن استفاده کنیم، مردم هم قدر این صداقت را می‌دانند و به همین دلیل اعتماد دارند.»

وی در بخش دیگری از گفته هایش در توجیه چرایی برخورداری سپاه از بودجه های کلان و بی بازخواست افزود: «در همه کشورها قسمت‌های سودآور رانتی در دست ارتش است، اینجا بخش پرزحمتش یعنی سازندگی بر شانه سپاه و نیروهای مسلح است، این کار مزاحم کیست؟. ثروت‌های کلان همیشه در دست نیروهای مسلح دنیاست. »

هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی اوکراین، بامداد چهارشنبه 18 دی 98 پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی خمینی تهران به مقصد کی‌یف، با دو موشک سامانه پدافند هوایی سپاه پاسداران منفجر شد.

در این حادثه 176 سرنشین این هواپیما کشته شدند. دست‌کم 139 نفر از مسافران هواپیما ایرانی و 57 نفر از آنها ایرانی-کانادایی بودند. مقامات ایران پس از سه روز کتمان حقیقت، سرانجام به شلیک موشک پدافندی سپاه پاسداران به این هواپیما به دلیل «خطای انسانی» اعتراف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید