صادقی؛ اختصاص اولین محموله واکسن آنفلوانزا به نمایندگان نشانه فاصله حاکمیت از مردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود صادقی نماینده سابق مجلس ایران با انتقاد از اختصاص اولین محموله 1500 عددی واکسن آنفلوانزا به بهداری مجلس با قیمت دولتی اظهار کرد که این اقدام نشانه فاصله حاکمیت از مردم است.

محمود صادقی، نماینده سابق مجلس ایران، پنج‌شنبه 24 سپتامبر 2020 در توئیتر نوشت: «‌اختصاص اولین محموله واکسن آنفلوانزا به مجلس فقط نشانگر توخالی بودن شعارهای نمایندگان مجلس یازدهم نیست؛ بلکه نشانه‌ای از فاصله‌ نهادینه ‌شده‌ حاکمیت از مردم است. محموله‌ی قرص‌های فاوپیراویر را هم محرمانه از چین وارد وارد کردند و عمده‌اش را صرف درمان مقامات و از ما بهتران کردند».

او در توئیتی دیگر نیز به سخنی از امام علی ابن ابی طالب اشاره و با تشبیه مسئولان در ایران به «پیشوایان دادگر» بر آنها واجب دانست که خود را با «مردم ناتوان» برابر کنند تا «فقر تهیدست خونش را به جوش نیاورد».

از سوی دیگر، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران در این باره گفت: «امسال به دلیل احتمال همزمانی شیوع آنفلوآنزا با پاندمی کرونا در فصول سرد سال، وزارت بهداشت از مدتی قبل جهت واردات حدود 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا با ارز دولتی اقدام کرده است».

به گفته او در مرحله اول، یک میلیون و 500 هزار دوز واکسن برای استفاده افراد پرخطر و در معرض خطر در مراکز بهداشت تامین شده و این واکسن‌ها به تدریج در حال توزیع در مراکز بهداشتی هستند.

او توضیح داد که مراکز بهداشت نهادهای مختلف از جمله مرکز بهداشت مجلس ایران نیز ممکن است در این مرحله دریافت کننده واکسن باشند!

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید