وکیل پیشین شهردار سابق تهران: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل پیشین محمدعلی نجفی، چهارشنبه 23 سپتامبر بار دیگر ابراز تردید کرده است که شهردار سابق تهران عامل قتل همسرش بوده باشد.

او در گفت‌وگو با روزنامه «آرمان ملی» گفت، اسلحه‌ای که میترا استاد با آن کشته شد، با اسلحه نجفی فرق داشت.

علیزاده طباطبایی ادامه حبس نجفی را نیز نادرست دانسته و گفت: «در طبیعی‌ترین وضعیت هنگامی که اولیای دم رضایت خود را اعلام می‌کنند متهم باید آزاد شود در حالی که آقای نجفی همواره در زندان نگاهداری شده است».

این چندمین بار است که علیزاده طباطبایی موضوع اسلحه‌ای دیگر در قتل میترا استاد را مطرح می‌کند. او پیش از عزل از وکالت نجفی تاکید می‌کرد که شلیک 9 گلوله باید از دو اسلحه صورت گرفته باشد. دیوان عالی کشور اخیرا جرم نجفی را «قتل عمد» اعلام کرد.

شایان ذکر است که نجفی در 7 خرداد 1398، با مراجعه به پلیس آگاهی تهران، به قتل همسر دومش، میترا استاد، به ضرب گلوله اعتراف کرد. او در دادگاه بدوی، به قصاص نفس محکوم شد. ولی در تاریخ 23 مرداد از سوی اولیا دم بخشیده شد اما همچنان در زندان بسر می برد.

نجفی در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داست و از سال 1376 تا 1379 در کابینه محمد خاتمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه بود. در فاصله سال‌های 1386 تا 1392 از اعضای شورای شهر تهران به‌شمار می‌آمد و به عنوان شهردار تهران انتخاب شد. در دولت یازدهم، در سال 1392 برای یک دوره 6 ماهه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برای یک دوره 5 ماهه در سال 1394 سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برعهده داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید