رئیس شورای نظام پزشکی ایران: وضع کرونا در کشور قرمز و در تهران فوق قرمز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی ایران سه‌شنبه 22 سپتامبر گفت، وضع کرونا در کشور قرمز در تهران فوق قرمز است.

مصطفی معین با بیان اینکه تمام ایران در شرایط قرمز کرونا قرار دارد و تهران فوق قرمز است، گفت: «در یک شبانه روز 700 بستری در پایتخت نشان از فاجعه‌ای بزرگ دارد، ولی هنوز در ذهن مسئولان سیاسی و اجرایی کشور وخامت اوضاع جا نیفتاده است.»

او گفت: «بحران پیش آمده بر اثر کرونا قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود اگر عقلانیت و سیاست‌های علمی و پایدار وجود داشت و از همکاری نهادهای مردمی و غیردولتی و نظام پزشکی استفاده می‌شد.»

رئیس شورای عالی نظام پزشکی ایران افزود، بعد از عادی‌سازی کاذب، اکنون که در آستانه فصل پاییز هستیم بحران‌های متعدد خواهیم داشت و کرونا تشدید خواهد شد.

به گفته او، در پاییز افراد بیشتر در فضای بسته خواهند بود، فاصله‌ها کاهش می‌یابد و هوای آلوده در شهرهای پرترافیک و همه‌گیری آنفلوانزا خواهیم داشت که تجمیع اینها با شیوع کرونا، تراژدی ایجاد می‌کند و خطرهای زیادی سالمندان و کودکان در ماه‌های آینده تهدید می‌کند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز سه‌شنبه 22 سپتامبر اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 3712 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان این بیماری به 429193 نفر رسید.

سیما سادات لاری از شناسایی 3712 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 429193 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 178 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری به 24656 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید