در پی کوچک‌تر شدن سفر مردم ایران؛ خرید گوشت 35 درصد کاهش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفره مردم کشور ثروتنمد ایران روز به روز کوچک‌تر می‌شود در این راستا رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در ایران، اعلام کرد که در پی کاهش قدرت خرید مردم و شرایط کرونا میانگین خرید گوشت نسبت به سال گذشته حدود 30 تا 35 درصد کاهش یافته است.

علی‌اصغر ملکی، سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 به خبرگزاری ایلنا گفت که با توجه به اینکه اواخر ماه است و مردم قدرت خرید سابق را ندارند،‌ به همین دلیل اندکی از رمق بازار گوشت کاسته شده است.

او از کاهش 30 تا 35 درصدی فروش گوشت به دلیل کاهش توان مالی شهروندان خبر داد.

ملکی در ادامه گفت: «هرچند قیمت گوشت برخلاف اکثر کالاها با کاهش روبه‌رو بود،‌ اما شاهد کاهش خرید هستیم و به طور کلی بازار شرایط خوبی ندارد».

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در ایران همچنین از تغییر کاربری بسیاری از فروشندگان گوشت به شغل‌های دیگر از جمله معاملات املاک خبر داد.

او تعطیلی مراسم و کاهش فعالیت رستوران‌ها را از جمله دیگر دلایل کاهش فروش گوشت دانست.

پیش از این، رئیس شورای تامین دام ایران نیز اعلام کرده بود که در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی رستوران‌ها و تالارها مصرف گوشت قرمز حدود 60 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش دنیای اقتصاد، 15 آوریل 2020، منصور پوریان در این باره گفت: «بیشترین مصرف گوشت قرمز به‌ ویژه در شب عید و ایام نوروز مربوط به رستوران‌ها، تالارها، هتل‌ها، طباخی‌ها و کبابی‌ها است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید