ایران از صدور حکم بازداشت‌شدگان حمله به رژه نظامی اهواز خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس‌ کل دادگستری «خوزستان» از صدور حکم دادگاه بدوی برای پرونده بازداشت‌شدگان حمله به رژه نظامی در اهواز در تاریخ 22 سپتامبر 2018 (31 شهریور 97)، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 صادق مرادی به حادثه‌ای که طی حمله به رژه اهواز رخ داد اشاره کرد و گفت: «پس از دستگیری عوامل این حادثه و در یک روند قضائی، دادگاه آنان برگزار و حکم دادگاه بدوی پرونده عوامل این حادثه تروریستی روز گذشته (31 شهریور 99) از سوی دادگاه انقلاب اهواز صادر شد و جزئیات حکم صادره متعاقباً اعلام می‌شود».

حمله به رژه اهواز در جریان مراسم رژه نظامی نیروهای مسلح روی داد. بر اساس گزارش‌های اولیه رسمی در این حادثه 25 نفر از نیروهای نظامی و غیرنظامی کشته و 60 نفر نیز زخمی شدند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در این باره اعلام کرد که به دلیل دور بودن فاصله مهاجمان تا جایگاه سخنرانی و همچنین واکنش سریع نیروهایی که امنیت آنجا را به عهده داشتند به هیچ‌یک از مسئولین و مقامات کشوری و لشکری حاضر در این مراسم آسیبی نرسید.

ابتدا رسانه‌ها گزارش دادند در جریان این تیراندازی سه نفر از مهاجمان کشته و یک نفر دیگر نیز که به سختی مجروح شده بود دستگیر شد که در بیمارستان جان باخت، اما دو روز بعد از این حادثه فردی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری ایرنا گفت که یک نفر از حمله‌کنندگان که هویتش مشخص نبود به اشتباه جنازه‌اش در بین کشته‌شدگان قرار گرفته بود که پس از اقدامات کارشناسی دقیق مشخص شد که وی از حمله‌کنندگان بوده‌ است و احراز هویت شد؛ بنابراین طبق آخرین آمار قطعی که می‌باشد، تعداد حمله‌کنندگان پنج نفر و کشته‌های این حادثه نیز 24 نفر و مجروحان 68 نفر اعلام شد.

وزارت اطلاعات ایران، درباره دستگیری 22 نفر مرتبط با این حادثه، اطلاع‌رسانی کرد و اسامی تیم پنج‌ نفره مهاجمان را بدین ترتیب اعلام کرد: «ایاد منصوری (کشته‌ شده)، فؤاد منصوری (کشته‌شده)، احمد منصوری (کشته‌شده)، جواد ساری (کشته‌شده)، حسن درویشی (نامشخص).

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید