ایران؛ شاهین ناصری شاهد شکنجه شدن نوید افکاری به ناجا تحویل داده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بابک پاک‌نیا وکیل قضایی در ایران امروز سه‌شنبه 22 سپتامبر اعلام کرد، قصد برعهده گرفتن وکالت شاهین ناصری شاهد شکنجه شدن نوید افکاری را داشته اما مقام‌های زندان شیراز گفته‌اند که او یک روز پیش از اعدام افکاری در اختیار اطلاعات نیروی انتظامی است.

پاک‌نیا در توییترش نوشت: «به خواست خانواده ناصری وکالت‌نامه‌ای را برای امضای شاهین ناصری تحویل زندان داد اما روز بعد مقام‌های زندان به همکار او گفتند که ناصری 21 شهریور (یک روز پیش از اعدام نوید افکاری) تحویل اطلاعات ناجا شده است.

Advertisement

قبل از این منابع قضایی ایران خاطر نشان کردند که شاهین ناصری زندانی زندان عادل آباد که طی پیامی در 31 اکتبر 2019 گفته بود شاهد شکنجه نوید افکاری بوده، از روز پنجشنبه 17 سپتامبر از زندان عادل آباد به مقر اداره آگاهی شیراز انتقال یافته است.

قبل از این مهدی محمودیان فعال سیاسی در ایران ادعا کرد، فردی که شهادت داده بود نوید افکاری در حین بازجویی شکنجه شده، ده روز است که ناپدید شده است. محمودیان ادعا کرد که از حدود 10 روز به این طرف این فرد ناپدید شده و خانواده‌‌اش از او خبری ندارند. براساس گفته‌های محمودیان، «او را تحویل همان نهادی داده‌اند که او علیه مامورین آن شهادت داده بود.»

شایان ذکر است که ایران شنبه گذشته اجرای حکم اعدام در حق نوید افکاری کشتی گیر ایرانی به جرم قتل کارمند دولت در ارتباط با «اغتشاشات» تابستان 2018 را اعلام داشت و به درخواست های بین المللی برای عدم اجرای حکم اعدام وی، وقعی ننهاد که برای کمیته بین اللی المپیک، شوکه کننده بود.

نوید افکاری(27 ساله) در سپتامبر 2018 به اتهام به قتل رساندن یک کارمند دولتی به ضرب چاقو در شیراز بازداشت شد.

پرونده نوید افکاری از آغاز سپتامبر جاری با صدور حکم اعدام درحق وی به جرم ارتکاب قتل عمد، توجه محافل داخلی و جهانی را به خود جلب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید