انتقاد پمپئو از عملکرد آلمان در قبال تحریم‌ها علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، دوشنبه 21 سپتامبر در گفت‌وگویی با خبرنگار روزنامه آلمانی «بیلد» سیاست دولت آلمان در قبال تحریم‌های تسلیحاتی ایران را «مایوس‌کننده» توصیف کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این مصاحبه بار دیگر تاکید کرده است که ناقضان تحریم‌ها علیه ایران، از سوی ایالات متحده تحریم خواهند شد.

پمپئو گفت: «رژیم تئوکراتیک ایران تهدیدی بزرگ برای تمامی جهان است.»

او افزود که آمریکا از همه توان و قدرت خود بهره خواهد گرفت تا تحریم‌ها علیه ایران را اجرایی کند.

به گفته پمپئو: «این تحریم‌ها به گونه‌ای همسان و عادلانه متوجه همه شرکت‌ها در سراسر جهان خواهد بود».
پمپئو در این مصاحبه با اشاره به عملکرد 40 ساله حکومت ایران، هدف از این تحریم‌ها را قطع شریان مالی ایران اعلام کرده و تأکید کرد که ایالات متحده نخواهد گذاشت «رژیم ایران با عملکرد تروریستی خود امنیت اروپا را به مخاطره بیاندازد».

انتقاد از سیاست آلمان در قبال ایران

به نظر وزیر امور خارجه آمریکا ، شرکت‌های آلمانی حاضر نخواهند شد به خاطر همکاری با ایران منافع خود را به مخاطره بیاندازند.

پمپئو همچنین ضمن اشاره به «اقدامات تروریستی نظام ایران در اروپااز سیاست دولت آلمان در قبال نظام ایران انتقاد کرد.

پمپئو گفت: «دولت آلمان می‌گوید که با ما در این نکته که ایران نباید قادر به خرید و فروش جنگ‌افزار باشد، هم نظر است. اما آن‌ها هیچ برنامه‌ و جایگزینی را پیشنهاد نمی‌کنند».

این در حالی است که الیوت آبرامز نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران شامگاه دوشنبه 21 سپتامبر ضمن اعلام اینکه ایالات متحده آمریکا تحریم‌های حداکثری را بر ایران اعمال می‌کند، تاکید کرد که واشنگتن برای مقابله با هر گونه تهدید ایرانی آماده است.

آبرامز در گفتگو با «العربیه» گفت که ایالات متحده در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران جدی و مصمّم است.

آبرامز در گفتگو با نادیا البلبیسی خبرنگار العربیه در واشنگتن افزود:« به اعمال تحریم‌های حداکثری علیه ایران تا تغییر رفتار آن ادامه می‌دهیم». او همچنین تاکید کرد که «واشنگتن برای مقابله با هر تهدید ایرانی آماده است».

این مقام آمریکایی ابراز امیدواری کرد که «اروپایی‌ها در اجرای تحریم‌ها علیه تهران همکاری کنند» و مراتب نا‌امیدی واشنگتن در قبال عملکرد هم‌پیمانان اروپایی را ابراز داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size