20 درصد دانش‌آموزان ایران به امکانات آموزش مجازی دسترسی ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس نتایج یکی از جدیدترین نظرسنجی‌های ایسپا، بیش از 20 درصد خانواده‌هایی که دانش‌آموز دارند اعلام کرده‌اند به امکانات آموزش غیرحضوری دسترسی ندارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 21 سپتامبر 2020 مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم آموزش های غیرحضوری جهت کنترل شیوع آن، از خانواده‌های دانش‌آموزان پرسیده که به امکاناتی مانند؛ موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت دسترسی دارند؟

طبق نتایج به دست آمده، 78.8 درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در خانواده آنها امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد. در مقابل 20.9 درصد از پاسخگویان گفته‌اند چنین امکاناتی در خانواده ندارند.

بنابر اعلام ایسپا، نظرسنجی مذکور با جامعه آماری افراد بالای 18 سال کل این کشور و اندازه نمونه 1618 در تاریخ 12 تا 16 سپتامبر 2020 به شیوه مصاحبه تلفنی اجرا شده است.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران، 3 اوت در یک نشست از محرومیت سه میلیون دانش‌آموز برای دسترسی به امکانات آموزش مجازی خبر داده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، او در این باره گفت: «در سال تحصیلی گذشته پس از شیوع کرونا، 10 میلیون از 14 میلیون دانش‌آموز سراسر کشور در سامانه شاد عضو شدند و بیش از سه میلیون دانش‌آموز به دلایلی همچون نداشتن گوشی هوشمند، تبلت یا عدم دسترسی به اینترنت، امکان استفاده از این سامانه را پیدا نکردند و در خطر ترک تحصیل قرار گرفتند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم