ترامپ: اجازه نمی‌دهیم ایران جهان را با خطر موشک‌های بالستیک مواجه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 21 سپتامبر 2020 تاکید کرد که کشورش به ایران اجازه نخواهد داد جهان را با خطر موشک‌های بالستیک مواجه کند و در همین راستا تحریم‌هایی علیه 27 فرد و نهاد از جمله وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی ایران وضع کرده و تدابیر سختگیرانه‌تری برای نظارت بر روند صادرات ایران اتخاذ خواهد کرد.

ترامپ بار دیگر به انتقاد از توافق هسته‌ای که در سال 2015 در وین پایتخت اتریش میان ایران و گروه 5+1 منعقد شد پرداخت و گفت که این توافق عیوب عمیقی دارد و رژیم ایران بارها دروغ گفته و روند بازرسی بازرسان بین‌المللی را مختل کرد.

در نشست خبری که روز دوشنبه با حضور وزرای خارجه، دفاع، بازرگانی، خزانه‌داری و مشاور امنیت ملی آمریکا برگزار شد، علاوه بر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و سازمان انرژی اتمی این کشور، تعدادی از دانشمندانی هم که با برنامه هسته‌ای ایران همکاری کرده‌اند، تحریم شدند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در این نشست تاکید کرد که واشنگتن آماده رویارویی با هر تهدید ایرانی است که ایالات متحده و یا هر کدام از همپیمانان این کشور را هدف قرار دهد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه و چند روز پس از فعال‌سازی مکانیسم ماشه و از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران، فرمانی اجرایی را امضاء کرد که به دولت این کشور اجازه می‌دهد هر کسی با ایران همکاری کند را تحریم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید