آمریکا وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی ایران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از فعال‌سازی مکانیسم ماشه و از سرگیری تحریم‌ها و در پی صدور فرمانی اجرایی از سوی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که به دولت این کشور اجازه می‌دهد افراد و نهادهای مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را تحریم کند، واشنگتن روز دوشنبه 21 سپتامبر 2020 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی ایران را تحریم کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه به همراه اعضای عالیرتبه تیم امنیت ملی این کشور در یک نشست خبری حضور یافته و تاکید کرد که همه تحریم‌ها علیه ایران از سر گرفته شد.

آمریکا همچنین نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به دلیل ارتباط با برنامه تسلیحاتی ایران تحریم کرد.
پمپئو در این‌باره گفت: «دو سال است که برخی مقامات فاسد در تهران با رژیم غیرقانونی ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی همکاری می‌کنند.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که کشور به تلاش برای منع دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و کلاسیک ادامه می‌دهد و ایران اموال ملت خود را به جای توسعه صرف تروریسم می‌کند و واشنگتن به تهران اجازه نخواهد داد به هیچ کشوری موشک بالستیک بفرستد.

استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری آمریکا هم در این نشست گفت: « امروز وزارت خزانه‌داری آمریکا نهادهایی که از برنامه‌ موشکی و هسته‌ای ایران حمایت می‌کنند و همچنین مقامات ارشدی توسعه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران تحت نظر آنها انجام می‌شود را تحریم می‌کند.»

براساس اعلام وزیر خزانه‌داری آمریکا سازمان انرژی اتمی ایران، مجتمع صنعتی ماموت و گروه صنعتی شهید همت به دلیل ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم شدند.

رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا هم از تحریم 25 شخصیت حقیقی و حقوقی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 21 سپتامبر 2020، چند روز پس از فعال‌سازی مکانیسم ماشه و از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران، فرمانی اجرایی را امضاء می‌کند که به دولت این کشور اجازه می‌دهد هر کسی با ایران همکاری کند را تحریم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید