تاکید وزارت خارجه ایران بر نقش احتمالی دولت‌های خارجی در انفجار نطنز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در خصوص نقش احتمالی دولت‌های خارجی در انفجار تاسیسات اتمی نطنز بدون این که به جزئیات اشاره کند، تاکید کرد، تهران در این زمینه «پیام‌هایی» ارسال کرده است.

خطیب‌زاده یکشنبه 20 سپتامبر در نشستی خبری پیرامون انفجار اخیردر تاسیسات نطنز گفت: «جمع‌بندی این موضوع در اختیار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایران است» و پیام‌هایی در این رابطه ارسال شده ولی «هنوز در این مرحله به ما چیزی گفته نشده».
خطیب زاده در ادامه تاکید کرد: «ولی مطمئن هستم در کانال‌های خود پیام‌ها داده، گرفته و دیده شده است».

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر تهدید کرده بود اگر انفجار نطنز نتیجه اقدام خرابکارانه خارجی باشد، نظام ایران واکنش نشان خواهد داد.

بنابر ارزیابی مسئولان نظام ایران، انفجار نطنز یک اقدام خرابکارانه است ولی تا این لحظه هیچ گزارش دقیقی را در اثبات این مدعا ارائه نداده و این امر را موکول به موافقت مسئولان امنیتی کرده‌اند.

از زمان بروز این انفجار در 12 تیرماه گذشته، اظهار نظرهای متعددی در خصوص مسئولیت اسرائیل در این حادثه از قول مقام‌های سپاه مطرح شده اما مدرک مستقیمی ارائه نشده و اسرائیل نیز به جز پاره‌ای مواضع تلویحی از زبان برخی مسئولان پیشین یا کنونی خود، مسئولیت رسمی انفجار در تاسیسات نطنز را بر عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size