ایران؛ دو خانواده به علت فقر در حمام و یخچال زندگی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه «صبح امروز» درباره وضعیت دو خانواده‌ای که به علت فقر مجبور هستند در حمام و یخچال زندگی ‌کنند گزارشی منتشر کرده است.

این روزنامه، یکشنبه 20 سپتامبر 2020 در گزارش خود نوشت که «خانه محقر» یکی از این دو خانواده در شهرستان سبزوار در کوچه‌ای پر از فاضلاب‌های خانگی و زباله قرار دارد.

Advertisement

هدیه یکی از اعضای این خانواده در این باره گفت: «ما چهار نفری در این حمام زندگی می‌کنیم. به‌ خاطر اینکه نتوانستیم اجاره خانه‌مان را بپردازیم، صاحب خانه ما را بیرون کرد و مجبور شدیم در حمام خانه عمه‌ام ساکن شویم».

در ادامه این گزارش آمده است که این خانواده در داخل یک اتاق دو در دو که در واقع یک حمام بود؛ تمام وسایلشان را چیده بودند در حالیکه شیرآلات و دوش حمام هنوز به دیوارها متصل بود و بوی نَم آن تنفس را مشکل کرده بود.

این خانواده پتویی را به عنوان فرش پهن کرده بودند و در بیرون حمام با چیدن چند آجر، اجاق گازی برای خود درست کرده بودند. لباس‌ها‌شان به دیوار حیاط آویزان بود و به خاطر کوچک بودن فضا پدر و پسر خانواده در حیاط می‌خوابیدند.

روزنامه صبح امروز همچنین گزارش داد که این خانواده به «اعتیاد» مبتلا هستند.

در ادامه این گزارش آمده است که کمی آن طرف‌تر از آن حمام نمور، یک خانواده دیگر در یخچال بدون استفاده زندگی می‌کنند.
مردی همراه با همسرش از یک یخچال ویترینی در ورودی شهر سبزوار به عنوان سرپناه استفاده می‌کند.

مرد از یخچالی که درهای شیشه‌ای داشت، بیرون آمد و درباره محل زندگی عجیبی که دارد، گفت: «مدتی است به دلیل بیکاری و نداشتن سرپناه مجبور به زندگی در این یخچال بلااستفاده شدیم. یک طبقه وسایل شخص و مواد غذایی‌مان را گذاشته‌ایم و در طبقه پایین می‌خوابیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم