تهران: کشورهای اروپایی در اعمال تحریم‌ها با واشنگتن همدست هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی اکبر ولایتی مشاور علی خامنه ای رهبر انقلاب در أمور بین المللی تاکید کرد که ایران هیچ ارتباط قابل‌قبولی به‌لحاظ تجاری یا پولی با اروپا ندارد؛ زیرا آنها به‌تَبَع دعوت آمریکا علناً ایران را تحریم عمومی کردند.

ولایتی شنبه 19 سپتامبر در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم ( وابسته به سپاه پاسداران) افزود که «مکانیزم ماشه» یک نمایش تبلیغاتی از سوی ترامپ و جنجال آفرینی برای به دست آوردن افکار عمومی داخل آمریکا است.

به نظر ولایتی، ایران نمی تواند به شکل یک جانیه برجام را اجرا کند درحالی که طرف دیگر نسبت به تعهداتش پای بند نیست. وی خاطر نشان نمود: «آمریکایی‌ها که از برجام خارج شدند، جایی برای سخن گفتن ندارند و ادعایشان هم ادعای باطلی است. وقتی آنها عضو برجام نیستند چگونه می‌خواهند مکانیزم ماشه را اجرا کنند؟»!

ولایتی گفت: «هیچ‌کدام از طرف‌های برجام به تعهداتشان عمل نکردند و فقط وعده دادند و در تحریم‌های آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم شرکت کردند».

وی افزود: «بنابراین این توافقنامه‌ای که عملاً از یک طرف نقض شده است، اعتباری ندارد».

ولایتی در ارتباط با انتخابات آمریکا و انتظار برای روشن شدن نتایج آن گفت: «ما اینجا بنشینیم و به‌جای اینکه فعال عمل کنیم، منفعل باشیم و ببینیم در انتخابات آمریکا چه پیش می‌آید، مگر اوباما دموکرات نبود؟ کاری که اوباما کرد بهتر از ترامپ نبود. فقط او بی‌سروصدا کار می‌کرد اما ترامپ با جنجال کار می‌کند. مقدمه این تحریم‌ها و تحمیل‌ها از سوی آمریکا توسط دموکرات‌ها انجام شد، به‌خصوص در دوره اوباما».

بیشترین بازدید موضوعات مهم