امام جمعه تبریز خطاب به مسئولان : از گرانی‌های بی‌منطق جلوگیری کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز امروز جمعه 18 سپتامبر در نماز جمعه خطاب به مسئولان ایرانی گفت، از گرانی‌های بی‌منطق جلوگیری کنید.

براساس گزارش خیرگزاری تسنیم، امام‌جمعه تبریز هشدار داد و گفت: «مسئولان از گرانی‌های بی‌منطق جلوگیری کنند.» وی با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به معیشت مردم به ویژه قشر مستضعف جامعه، گفت: «مدیران و مسئولان باید برای گرانی بی منطق تدبیر مناسب داشته باشند و از گرانی بی منطق جلوگیری کنند تا مردم بیش از این با مشکلات مواجه نشوند.»

آل‌هاشم خواستار مراقبت از زیاده‌خواهی غیرمنصفانه در مصرف شده و گفت: «باید الگوی مصرف نادرست از سوی مردم اصلاح شود و فرهنگ غلط و رایجِ مصرف بی‌رویه به مصرف درست تبدیل شود.»

این در حالی است که ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان ایران نیز چندی قبل در واکنش به گرانی‌ها در این کشور گفت‌، مسئولان نباید نسبت به این مسئله خونسرد باشند.

او با صدور بیانیه‌ای در ژوئیه 2020 در ارتباط با گرانی‌های اخیر گفت، مسئلۀ مهم، خونسردی مسئولان است که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند!‌

به گزارش خبرگزاری ‌تسنیم، مکارم‌شیرازی گفت: «در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است، به شدت اعتراض دارند. دیگر اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟! ما نه تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها در این باره سخن گفته ایم و باز هم می‌گوییم.»

او در ادامه گفت: «مساله مهم، خونسردی مسئولین است! که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و ...که در جای خود قابل تقدیر است، عملاً خود را از زیربار مسئولیت سنگین گرانی سرسام آور، کنار می‌کشند.»

او افزود: «مشکل مهم دیگر این است که این گرانی‌های لجام‌گسیخته متوقف نمی‌شود و همچنان افزایش‌ها ادامه دارد و مجلسیان محترم نیز جز انتقاد، چندان که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده، و حتی بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید