هشدار مقامات آمریکایی درمورد دادن تریبون به ظریف بعد از اعدام نوید افکاری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پایگاه خبری «واشنگتن فری بیکن» گزارش داد دعوت «شورای روابط خارجی آمریکا از محمدجواد ظریف برای حضور در نشست آنلاین این مرکز با انتقاد شدید دولت آمریکا روبرو شده است. این نشست قرار است اوایل مهرماه از طریق «زوم» برگزار شود.

در این رابطه مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه 16 سپتامبردر گفتگو با پایگاه خبری «فری بیکن» رژیم ایران را به جرائم حقوق بشری متهم کرد و گفت «هیچ کشور یا سازمانی نباید تریبون در اختیار ظریف قرار دهد و دولت ایران فقط سزاوار انزوا است».

مقامات آمریکایی می‌گویند در صورتی که ظریف در این نشست شرکت کند، قوانین تحریم‌های آمریکا نقض می‌شود.

طبق تحریم‌ها اشخاص آمریکایی نباید هیچگونه خدماتی، از جمله سرویس‌های فناوری و تکنولوژی به اشخاصی که در فهرست تحریم‌ها قرار دارند ارائه دهند.

تد کروز سناتور جمهوری خواه نیز روز گذشته گفت : «این بسیار نگران کننده است که حتی پس از شکنجه و قتل نوید افکاری، شورای روابط خارجی به اصلی‌ترین تبلیغاتچی آیت‌الله تریبون می‌دهد، رژیم ایران توسط دولت آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم شناخته می‌شود».

به گزارش سایت واشنگتن فری بیکن، ریچارد گلدبرگ مشاور ارشد بیناد دفاع از دموکراسی ها نیزهشدار داده است که در صورت تریبون دادن به ظریف در «شورای روابط خارجی» و توسط پایگاه ارتباطی «زوم» ممکن است هر دو در معرض تحریم و مجازات قرار گیرند.

او با اشاره به اینکه هر سازمانی باید از نظر اخلاقی در مورد تریبون دادن به افرادی مثل محمدجواد ظریف فکر کند با کنایه پرسیده آیا واقعاً فرید زکریا می‌خواهد پس از قتل نوید افکاری مجری رویدادی شود که ظریف در آن صحبت می‌کند؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size