نوری‌زاد در وضعیت بیهوشی به بیمارستان برده و بازگردانده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی و از منتقدان علی خامنه ای رهبرایران که هم اکنون زندانی است، در تماس تلفنی به همسرش گفته که روز سه‌شنبه 15 سپتامبر او را سوار بر خودرویی به مقصد «احتمالا بیمارستان شهدای طالقانی» از زندان خارج کرده‌اند.

براساس این خبر نوری‌زاد به علت ضعف و بیماری در خودرو بیهوش شده و زمانی که که به بیمارستان رسیده‌اند، پزشک متخصص حضور نداشته و او بدون معاینه به بهداری زندان اوین منتقل و پس از احتمالا تزریق سرم به سلولش بازگردانده شده است.

در فایل صوتی‌ای که از مکالمه نوری‌زاد و همسرش، فاطمه ملکی در یوتیوب منتشر شده، او به همسرش می‌گوید: «یک آدم بیهوش را در ناجوانمردانه‌ترین شکل ممکن پس فرستادند و آوردند به سلاخ‌خانه درمانگاه اوین. آن‌جا مرا نگه داشتند و نمی‌دانم سرم وصل کردند، چه کار کردند، من را برگرداندند. زیر دست و پای من را گرفتند و انداختند روی تختم و رفتند».

نوری زداد که به دلیل امضای درخواست استعفای علی خامنه‌‌ای از تیرماه 98 در زندان به سر می‌برد، می‌گوید که حادثه روز سه‌شنبه یعنی «بیمارستانی در حد و اندازه بیمارستان شهدای طالقانی یک دکتر نداشته» که او را معاینه کند.

نوری‌زاد در ادامه می‌گوید: «این یعنی یک نابهنجاری بزرگ در حد بیت رهبری، یعنی یک دزدی بزرگ و غارتگری بزرگ در حد و از جنس بیت رهبری و مجتبی خامنه‌ای، یعنی بی‌تعهدی نسبت به یک بیمار که امانت است، در حد دزدی‌های قالیباف که از خوزستان دیدن می‌کند در حالی که خود دزد است و مستنداتش در گوگل منتشر شده».

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد روز چهارشنبه 16 سپتامبر در یک مصاحبه رادیویی گفت: «امروز با همان حالی که ایشان دارند دو ابلاغیه برای نوری‌زاد آمده است. یک ابلاغیه برای این بوده است که باید بروند به دادگاه برای «جرم مشهد». من نمی‌دانم این جرم مشهد چه هست که اصلا تمام نمی‌شود».

به گفته خانم ملکی ابلاغیه دوم از گرگان آمده است، جایی که قبلا نوری‌زاد به یک سال حبس محکوم شده بود و الان دوباره به سه سال حبس دیگر محکوم شده است که یک سال آن بخشوده شده اما دو سال بابت «پرونده گرگان» باید در زندان بماند.

فاطمه ملکی در ادامه گفت: «در حقیقت الان بیمارستان بردن، درمانگاه بردن و بهداری اوین بردن ... همه اینها یک نوع بازی شده است. نوری‌زاد نه تنها حالش بهتر نشده بلکه وضعیتش بدتر شده و این بازی‌های روانی را هر روز برای ایشان راه می‌اندازند».

شایان ذکر است که محمد نوری‌زاد یک‌شنبه 20 مرداد 1398 به همراه حدود 10 فعال مدنی و سیاسی مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گرد هم‌ آمده بودند تا همزمان با برگزاری دادگاه تجدیدنظر کمال جعفری یزدی، به حکم 13 سال حبس او اعتراض کنند. همه آنها بازداشت شدند. جعفری یزدی یکی دیگر از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size