در پی اعتراض به اعدام نوید افکاری؛ ایران سفیر آلمان را احضار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سفیر آلمان در تهران به علت توئیت‌هایی که در اعتراض به اعدام نوید افکاری نوشته بود، توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، دوشنبه 14 سپتامبر 2020 مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه ایران اقدام سفیر آلمان در اعتراض به اعدام نوید افکاری را «خارج از عرف دیپلماتیک» توصیف کرد و آن را به منزله «دخالت در امور داخلی» این کشور دانست و آن را «محکوم» کرد.

مدیر کل اروپا از سفارت آلمان خواست تا آنچه به گفته او «حد و حدود وظایف دیپلماتیک» است را شناخته و آن را رعایت کند و پا از آن فراتر نگذارد.

بر اساس این گزارش، سفیر آلمان اظهار کرد مراتب را به کشورش منعکس خواهد کرد.

هانس اودو موتسل سفیر آلمان در تهران توئیتی در اعتراض به اعدام نوید افکاری که به تازگی اعدام شد، نوشت. او در توئیت خود اظهار کرد: «پذیرفتنی نیست که برای خاموش کردن صداهای مخالف، قوانین اساسی حقوقی نادیده گرفته شوند».

در پی اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر جوان ایرانی که طی اعتراضات مرداد 97 دستگیر شده بود، برخی از کشورهای اروپایی واکنش نشان داده و این اقدام ایران را به شدت محکوم کردند. قوه قضاییه ایران اما بدون ارائه هیچ توضیحی درباره اعدام یک مخالف، از این کشورها خواست در امور داخلی این کشور دخالت نکنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید