ادامه بحران کرونا در ایران؛ وضعیت هیچ شهری سبز و عاری از کرونا نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه بحران کرونا در ایران، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 28 استان ایران در وضعیت قرمز و هشدار هستند. همچنین 88 شهرستان در وضعیت قرمز و 90 شهرستان در وضعیت هشدار زرد یا سفید یا خطر متوسط بیماری کرونا قرار دارند و هیچ شهری در ایران در وضعیت سبز و عاری از بیماری کرونا نیست.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 13 سپتامبر 2020، سیما سادات لاری از شناسایی 2089 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 402029 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 128 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان به 23157 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 346242 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 3791 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 3559565 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سادات لاری با اعلام اینکه همچنان 13 استان در وضعیت قرمز و 15 استان در وضعیت هشدار کرونا هستند، افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران تاکید کرد که هم اکنون 88 شهرستان در وضعیت قرمز و 90 شهرستان در وضعیت هشدار زرد یا سفید یا خطر متوسط بیماری کرونا قرار دارند و هیچ شهری در این کشور در وضعیت سبز و عاری از بیماری کرونا نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید