آمپول تقلبی کرونا جان 6 نفر را در تهران گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اعلام کرد که یک شبکه فروشندگان آمپول تقلبی کرونا در شهریار تهران منهدم شدند و آمپول تقلبی کرونای این افراد منجر به مرگ 6 نفر از مصرف‌کنندگان این دارو شده است.

خبرگزاری ایرنا، شنبه 12 سپتامبر 2020 گزارش داد که یک شبکه فروشندگان آمپول تقلبی کرونا در شهریار شناسایی و توسط پلیس منهدم شدند.

محسن خانچرلی در این باره گفت: «در پی مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری 16 اندیشه و طرح شکایت مبنی بر اینکه پدر وی به بیماری کرونا مبتلا بوده و افرادی با فریب اقدام به فروش چهار عدد آمپول تقلبی کرونا با مارک تجاری Remedesivir به مبلغ 136 میلیون تومان را کردند به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری کلاهبرداران در دستور کار قرار گرفت».

به گفته او، ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و با هماهنگی قضائی موفق شدند دو نفر از کلاهبرداران را در شهریار در حین فروش دو عدد آمپول تقلبی کرونا دستگیر کنند.

این فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که متهمان در بازجویی‌ها به همدستی با سه نفر دیگر اعتراف کردند که آنان نیز روبروی بیمارستانی در شهریار دستگیر شدند.

خانچرلی با بیان اینکه متهمان تاکنون 52 عدد از این آمپول‌ها را هر کدام به مبلغ 45 میلیون تومان به شهروندان در مناطق مختلف استان تهران فروخته و مبلغی بالغ بر 234 میلیون تومان به این بهانه از آنان کلاهبرداری کردند، افزود: تاکنون 6 نفر از مصرف‌کنندگان این داروهای تقلبی در استان تهران که به بیماری کرونا مبتلا بودند، جان باخته‌اند».

پس از اوج‌گیری موج اول و دوم بیماری کرونا در ایران، این کشور در آستانه موج سوم نیز قرار گرفته و بحران این بیماری با افزایش تعداد فوتی‌ها و مبتلایان شدیدتر شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران، مجموع فوتی‌های کووید 19 به 22913 نفر و مجموع مبتلایان به 397801 بیمار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید