تخلف در مرحله دوم انتخابات مجلس ایران در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرمانداری اهواز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که رئیس منطقه 13 انتخاباتی شهرستان اهواز در مرحله دوم انتخابات مجلس ایران تخلف کرده و به همین علت از سمت خود عزل شده است.

بر اساس این اطلاعیه، رئیس منطقه 13 انتخاباتی شهرستان اهواز اظهارنظر غیرمجاز کرده و پیام به نفع یکی از نامزدهای مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس ایران، ارسال کرده است و انجام این تخلف باعث عزل او شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، جمعه 11 سپتامبر 2020، در مرحله نخست انتخابات مجلس یازدهم نیز فرمانداری اهواز 14 فوریه؛ اعلام فهرست انتخاباتی از سوی مجمع شوراهای شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون را مصداق تخلف انتخاباتی اعلام کرده و گفته بود: «تشکیل جلسه و اعلام حمایت از سه داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط مجمع شوراهای اسلامی شهرستان‌های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون مصداق تخلف آشکار از قانون وفق تبصره یک، ماده 57 و ماده 59 قانون انتخابات و تبصره‌های ذیل آن است، بنابراین ضمن احضار اعضای شورای اسلامی استان مقرر شد مراتب تخلف آنها به مقامات قضایی اعلام شود.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار بود 17 آوریل برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از پیامدهای آن، به امروز 21 سپتامبر موکول شد و در حال حاضر در 11 حوزه انتخابیه در حال برگزاری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید