یکی از «دختران خیابان انقلاب» در ویدئویی از احتمال دیپورتش از ترکیه می‌گوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مریم شریعتمداری، از زنان معترض به حجاب اجباری و یکی از «دختران خیابان انقلاب» که پس از خروج از ایران در ترکیه به سر می‌برد، با انتشار ویدیویی در اینستاگرام خبر داد که پلیس ترکیه او را «بی‌دلیل» و با ادعای نداشتن مدارک اقامتی لازم بازداشت کرده و اکنون در معرض «دیپورت» به ایران قرار دارد.

مریم شریعتمداری در این ویدیو می‌گوید که نام او در سیستم کامپیوتری اداره مهاجرت ثبت شده، اما «حاضر نیستند سیستم را نگاه کنند.»

Advertisement

مریم شریعتمداری حدود هفت ماه پیش در ترکیه درخواست پناهندگی داده است و منابع آگاه از وضعیت پرونده خانم شریعتمداری تأکید دارند که «تحت نظارت» بودن او بدین معنی است که او با وجود این درخواست، مشکل اقامت غیرقانونی دارد.

این منابع می اقزایند با این حساب، احتمال صدور حکم ترک خاک برای او وجود دارد اما این به معنی دیپورت اجباری به ایران نیست.

شایان ذکر است که پلیس ترکیه پیش از این بارها پناهجویان ایرانی را به ایران دیپورت کرده است که این مسئله نگرانی‌های بسیاری را درباره امنیت این پناهجویان برانگیخته است.

موضوع احتمال بازگرداندن خانم شریعتمداری به طور گسترده در فضای مجازی فارسی‌زبان واکنش داشت و انتقادهای بسیاری را علیه عملکرد دولت ترکیه برانگیخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size