انتقاد عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا ایران از بازگشایی حضوری مدارس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا در ایران با انتقاد شدید از بازگشایی حضوری مدارس، زمان تعیین شده برای اقدام را نامناسب عنوان کرد.

بر اساس گزارش بهداشت نیوز، دوشنبه 7 سپتامبر 2020، مینو محرز تاکید کرد که اصلا زمان مناسبی برای بازکردن مدارس در نظر گرفته نشد.

به گفته او امروز باید منتظر بود موج تازه‌ای از بیماری پس از مراسم عزاداری محرم و سفرهایی که اخیرا صورت گرفت، اتفاق بیفتد.

محرز افزود: «اگر این موج بیماری محقق شود و با رفتن بچه‌ها به مدارس تقارن پیدا کند اوضاع بسیار خطرناک می‌شود».

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا در ایران تاکید کرد که در بسیاری از مدارس، امکان جداسازی و حفظ فاصله فیزیکی و تهویه هوا و شرایطی که باید وجود داشته باشد، مهیا نیست و حتما باید مدارس باز و آموزش برقرار باشد.

او با اشاره به اینکه مدارس ایران دو هفته زودتر آغاز شدند توضیح داد: «باید تا اول مهر صبر می‌کردند تا ببینیم شرایط به دلیل مسافرت‌ها و مراسم‌های اخیر چگونه می‌شود؟ اگر می‌دیدند که شرایط مساعد نیست بازگشایی حضوری را یک الی دو ماه دیگر عقب می‌انداختند».

محرز هشدار داد که دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌روند، پس از آن در خانواده‌های 4 الی 5 نفره حضور پیدا می‌کنند و چنانچه مبتلا شده باشند، آمار ابتلا را به سرعت افزایش می‌دهند.

گفتنی است، طی روزهای اخیر، وزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که مدارس باید از شنبه 15 شهریور (5 سپتامبر)، به طور حضوری بازگشایی شوند و این دستور اجرایی شد.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران با انتقاد از این تصمیم وزیر، تاکید کرد که دستور وزیر آموزش و پرورش با توجه به شرایط حاکم بر همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت قرمز در بسیاری از مناطق، همخوانی ندارد و موجب به خطر انداختن جان میلیون‌ها دانش‌آموز و آموزگار و خانواده‌های آنها می‌شود.

او از مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا تقاضا کرده بود که ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل‌های ملی مبارزه با کرونا، از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استان‌ها و مناطق این کشور، اکیدا جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید