نوید افکاری به «بند عبرت» زندان عادل‌آباد منتقل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع مطلع به «ایران‌وایر» تایید کرد که نوید افکاری یکشنبه 6 سپتامبر به «بند عبرت» زندان عادل‌آباد منتقل شده است.

براساس این گزارش، بند عبرت، بندی است که ملاقات و تلفن و دسترسی به همه چیز قطع است.

مهدی محمودیان، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز شنبه 5 سپتامبر با ارسال توییتی خبر داد که نوید افکاری محکوم به اعدام را از زندان خارج و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

محمودیان تاکید کرد که «ایجاد این نگرانی‌ها برای خانواده و زندانی مصداق شکنجه است.»

شایان ذکر است که دو دادگاه در شیراز طی محاکمه‌هایی جداگانه، نوید، وحید و حبیب افکاری را به اتهام مشارکت در اعتراضات مرداد 97 به اعدام و زندان و شلاق محکوم کرده‌اند.

دادگاه وحید افکاری را به 54 سال و شش ماه زندان و برادرش حبیب را به 27 سال و سه ماه زندان محکوم کرده است. هر سه برادر همچنین هر یک به 74 ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

حالا منبع آگاه ایران‌وایر اما خبر انتقال نوید افکاری را به بند عبرت می‌دهد و می‌گوید: «در این بند دسترسی به همه چیز قطع است و بند اعدامی‌هاست. تو رو خدا اطلاع‌رسانی کنید که ماه محرمی این بچه را اعدام نکنند.»

پیش‌تر زندانیان عادل‌آباد به ایران‌وایر گفته بودند که زندانیان اعدامی را معمولا دو روز قبل از اجرای حکم‌شان به زیرزمین یا بند عبرت می‌برند.

منبع مطلع ایران‌وایر می‌گوید که وحید و حبیب افکاری نیز به «بند ارشاد زندان عادل‌آباد» منتقل شده‌اند: «تلفن‌ها ده ثانیه‌ای شده و خانواده‌های هیچ‌ یک از زندانیان را برای ملاقات راه نداده‌اند.»

پیش‌تر زندانیان عادل‌آباد در توصیف بند ارشاد به ایران‌وایر گفته بودند: «بند ارشاد عملا تنبیه‌گاه زندانیان ناسازگار است که آن‌ها را به مدت یک یا دو هفته به بند ارشاد تبعید می‌کنند و به محض ورود به این بند، موهای آن‌ها را از ته می‌تراشند. بند ارشاد در ماه‌های گرم سال هم مرطوب و سرد است و زندانی پتو ندارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید