ماجرای مافیای فروش قبر در شهر ری و دستگیری «سلطان قبر»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بعد از انتشار خبر پرده‌برداری از ماجرای مافیای فروش قبر در تهران، یک منبع آگاه خبر دستگیری این فرد را تأیید کرد
به گزارش ایلنا، این منبع آگاه اعلام کرد: نام این فرد «س-ح-ا» است و صبح یکشنبه 6 سپتامبر توسط نیروی انتظامی و به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرری دستگیر شده است.

چند هفته قبل بود که یک خبرگزاری در مصاحبه‌ای با آخوند علامه، مدیر آستان ابن بابویه شهرری، از مافیای فروش قبر در تهران پرده‌برداری کرد و صادقی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری نیز در مصاحبه‌ای دیگر از اخراج فرد واسطه‌گر فروش قبور از آستان شیخ صدوق خبر داده بود.

مدیر آستان ابن بابویه شهرری در بخشی از مصاحبه خود گفته بود: «از گذشته یادمان است که می‌گفتند بدترین کار مرده‌خوری است؛ بنده نمی‌دانستم که مرده‌خوری به چه معناست، تا اینکه اینجا آمدم و دیدم که مرده‌خوری وجود دارد. در حالی که ما باید به خانواده‌های متوفی کمک کنیم و آرامش روحی و روانی انتقال دهیم و در حد توان دستگیر آن‌ها باشیم، متأسفانه با حضور این گروه مافیایی بار بیشتری بر دوش آن‌ها گذاشته بود و خانواده‌ها در شرایط بسیار بدی قرار گرفته بودند. بعد از دفن اموات خانواده‌ها متوجه می‌شدند که چه بار مالی سنگینی برای این موضوع متحمل شده‌اند که قانوناً نیز نباید آن را پرداخت می‌کردند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید