هشدار سازمان نظام پزشکی ایران درباره بازگشایی مدارس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست تا جلوی بازگشایی حضوری مدارس در کلیه مناطق و کلیه مقاطع را بگیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری برنا، عباس آقازاده از ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست کرد تا «ازجان میلیونها دانش‌آموز دفاع کند!»

طی روزهای اخیر، وزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که مدارس باید از شنبه 15 شهریور (5 سپتامبر)، به طور حضوری بازگشایی شوند.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرد که دستور وزیر آموزش و پرورش با توجه به شرایط حاکم بر همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت قرمز در بسیاری از مناطق، همخوانی ندارد و موجب به خطر انداختن جان میلیون‌ها دانش‌آموز و آموزگار و خانواده‌های ایشان می‌شود.

او از مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا تقاضا کرد که ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل‌های ملی مبارزه با کرونا، از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استان‌ها و مناطق این کشور، اکیدا جلوگیری کنند.

گفتنی است، ستاد کرونای تهران، 18 اوت با بازگشایی مدارس و دانشگاهها به صورت حضوری برای ترم پاییز مخالف کرده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، علی ماهر معاون ستاد کرونای تهران در این باره گفت:‌ «ارزیابی و بررسی‌های ما در ستاد تهران نشان می‌دهد که زیرساخت‌ها و بستر مناسب و همچنین آمادگی لازم برای پذیرش حضوری دانش‌آموزان و دانشجویان در فضاهای آموزشی استان تهران وجود ندارد، بنابراین ستاد تهران کلاً با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری مخالف بوده و این مساله را بارها مطرح کرده است».

وی با اشاره به وضعیت و امکانات موجود در فضاهای آموزشی شهر تهران، تاکید کرد: «در شهر تهران با توجه به امکانات موجود اکیدا توصیه می‌شود که در سال تحصیلی جدید از فضا و آموزش‌های مجازی و در کل سیستم غیرحضوری برای مدارس و دانشگاه‌ها استفاده شده و تنها در موارد خاص و مورد نیاز و به صورت موردی نسبت به پذیرش حضوری دانش‌آموزان یا دانشجویان اقدام شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید