هشدار پمپئو به چین در خصوص نقض تحریم‌ها علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهار نظری رادیوئی اعلام داشت، این کشور مصمم به ممانعت از حصول مبادلات تسلیحاتی میان چین و ایران است.

پمپئو تاکید کرد، چین یکی از کشورهایی است که خواهان فروش سلاح به ایران است زیرا این نوع معاملات، در بر دارنده منافع و سود سرشار مالی برای چین می‌باشد.

وی همچنین خاطر نشان نمود که چین در این راستا مبادرت به خریداری برخی سیستم‌های نظامی از ایران خواهد کرد و باید جلوی این کار را گرفت.

وزیر خارجه آمریکا افزود در صورتی که چین تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کند، واشنگتن این کشور را وادار به تحمل مسئولیت در قبال این امر خواهد کرد.

وی چین و ایران را دو کشور ناقض حقوق بشر توصیف کرد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد پیش بینی می کند، تحریم های بین المللی علیه ایران در پائیز آینده بازگردانده شود که در نتیجه، عرصه در برابر تعامل میان چین و ایران تنگتر خواهد شد.

پمپئو سه شنبه گذشته بار دیگر تاکید کرد که آمریکا در صدد بازخواست از ایران و متوقف کردن فعالیت های تخریبگرانه این کشور در منطقه است.

او در توئیتی نوشته بود که دولت امریکا مصمم به بازگردادن تحریم‌ها علیه ایران است و «علاوه برتحریم های سازمان ملل که به وسیله آمریکا بازگردانده خواهند شد وادامه تحریم تسلیحاتی علیه تهران، آمریکا رژیم ایران را به خاطر سایر فعالیت های تخریب گرانه ای مورد بازخواست قرار خواهد داد که به شکل احمقانه ای از سوی تنظیم کنندگان برجام نادیده گرفته شد.»

پمپئو همچنین با تکرار موضع کشورش در خصوص تحریم ها علیه ایران افزود که دولت آمریکا هرگز به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته ای را نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید