دستگیری مادر، برادر و خواهران منوچهر بختیاری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بر اساس خبرهایی انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی مادر، برادر و خواهران منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری یکی از کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان امروز سه شنبه 25 اوت 98 دستگیر شدند.

اعضای خانواده و بستگان پویا بختیاری پس از آنکه امروز در مقابل ساختمان وزارت کشور در تهران تجمع کرده و خواستار آزادی منوچهر بختیاری پدر پویا بختیاری شدند، توسط ماموران بازداشت شدند.

Advertisement

برادر منوچهر بختیاری در فیلم کوتاهی که در مقابل وزارت کشور گرفته شده، گفته است «دادخواهی جرم نیست و برادرم منوچهر فقط دادخواه خون بلاحق ریخته فرزندش هست.»

پیشتر در دسمامبر 2019 اعضای خانواده پویا بختیاری که برای چهلمین روز کشته شدن فرزندشان در اعتراضات سراسری در ایران، فراخوان گسترده‌ای داده بودند، پس از آنکه به خواست نیروهای امنیتی برای لغو این مراسم تن ندادند، بازداشت شدند.

خبرگزاری مهر به نقل از یک منبع آگاه ضمن مشکوک خواندن مرگ پویا بختیاری، خانواده‌اش را « عناصر فعال در پروژه استمرار اغتشاشات و کشته سازی» توصیف و از بازداشت آنها خبر داد.

این «منبع آگاه» به خبرگزاری مهر گفت: «یکی از این خانواده‌ها که فرزندشان در اغتشاشات اخیر به صورت مشکوکی کشته شد، خانواده پویا بختیاری بود که علیرغم دعوت و صحبت با ایشان، در روند پروژه ضدانقلابی ورشکستگان فراری قرار گرفته و فعالانه بر اقدامات ساختار شکنانه خود اصرار ورزیدند. لذا با حکم قضائی و در راستای صیانت از نظم و امنیت مردم شریف و خسارت دیده، و نیز به منظور جلوگیری از تداوم پروژه کشته سازی و تکرار اقدامات مسلحانه علیه مردم، این عناصر بازداشت شدند.»

پویا بختیاری در 25 آبان 1398 در مهرشهر کرج کشته شد. منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری با هدف برگزاری مراسم چهلم پویا، که مصادف با 5 دی ماه بود فراخوانی را برای یادبود کشته شدگان اعتراضات 1398 پیشنهاد داد. فراخوانی که با استقبال گسترده‌ای از سوی طیف‌ها و چهره‌های مختلف همراه بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم