اخبار ضد و نقیض درباره انفجار در فرودگاه مهرآباد تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شامگاه پنج‌شنبه 2020 ویدئویی منسوب به انفجاری در فرودگاه مهرآباد تهران منتشر شد و فردی که این ویدئو را گرفته بود خبر از گسیل تعدادی آمبولانس به سوی فرودگاه داد.

دقایقی پس از انتشار خبر انفجار، صفحه TCG CrisisRisks که به انتشار اخبار حوزه هوانوردی می‌پردازد، هم خبر از انفجار در فرودگاه مهرآباد داده و اعلام کرد برخی پروازهای خروجی این فرودگاه دچار تاخیر شده‌اند.

این صفحه همچنین مدعی شد که پرواز تهران به استانبول لحظاتی قبل از پرواز، روی باند فرودگاه متوقف شد و اجازه پرواز دریافت نکرد. دقایقی بعد این خبر از روی خروجی TCG CrisisRisks حذف شد.

همزمان تعداد قابل توجهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر انفجار در فرودگاه مهرآباد را بازنشر کردند.

پوریا زراعتی، مجری شبکه تلویزیونی من و تو هم از شنیده شدن صدای انفجار در فرودگاه مهرآباد و راهی شدن آمبولانس‌ها به سوی فرودگاه خبر داد و او نیز این خبر را از روی صفحه خود حذف کرد و صفحه توئیتر شبکه من و تو از مخاطبانش خواست اگر اطلاعاتی در این باره دارند، در اختیار این شبکه قرار دهند.

خبرگزاری رکنا هم به نقل از سخنگوی آتش‌نشانی تهران، گزارش کرد که « موردی از انفجار یا آتش سوزی در محوطه فرودگاه مهرآباد به سازمان آتش نشانی تهران اعلام نشده است ... فرودگاه مهرآباد آتش نشانی مخصوص خود را دارد ولی اگر مورد انفجار یا آتش سوزی بزرگی رخ داده باشد به حتم آتش نشانی تهران را خبر خواهند کرد و کمک خواهند گرفت که چنین موردی اعلام نشده است.»

هیچ منبع رسمی واکنشی به این خبر نشان نداد.

به دنبال انتشار خبر انفجار در فرودگاه مهرآباد، جواد منتظری خبرنگار «یورونیوز» در تهران در خبری تکمیلی در تویتر به نقل از همکاران خود اعلام کرد که آرامش در فرودگاه و محیط آن حکمفرما است و نشانه‌ای از هیچ حادثه‌ای نیست.

جواد منتظری مدعی شده که العربیه از «انفجار مهیب» خبر داده است در حالی كه العربیه در یک خبر فوری به زبان عربی نوشت «گزارش‌های اولیه از حرکت آمبولانس‌ها به سوی فرودگاه مهرآباد در پی شنیدن صدای انفجار خبر می‌دهد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم