.
.
.

مکارم شیرازی: عزاداری ماه محرم با رعایت شروط ابلاغی مانعی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان در ایران دوشنبه 17 اوت گفته است، عزاداری ماه محرم با رعایت شروط ابلاغی ‌مانعی ندارد.

مکارم شیرازی گفت: «حضور مبتلایان به کرونا در مراسم مسئولیت شرعی دارد».

به گزارش خبرگزاری تسنیم، او گفت: «توقع می‌رود که مردم مقررات اعلام‌شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را جداً رعایت کنند؛ مکان سرپوشیده نباشد، جمعیت محدود، وقت محدود باشد و همگان از ماسک استفاده کنند.»

او ادامه داد: «اگر این شرایط رعایت شود در این صورت عزاداری مانعی ندارد و عواقب منفی هم نخواهد داشت».

مرجع تقلید شیعیان ایران افزود: «افرادی که بیماری دارند یا احتمال ابتلا به ویروس کرونا دارند، در این مجالس حضور پیدا نکنند، این کار ممکن است باعث آلودگی دیگران شود و همین مسئله مسئولیت شرعی دارد. آن‌ها می‌توانند از طریق تلویزیون و اینترنت از این برنامه‌ها استفاده کنند.»

این در حالی است که سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز (دوشنبه 17 اوت) از شناسایی 2247 مورد جدید کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

سیماسادات لاری گفت: «از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 247 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 255 نفر از آنها بستری شدند.»

وی ادامه داد: «مجموع بیماران کووید19 در کشور به 34 هزار و 450 نفر رسید.»

لاری گفت: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 165بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 19 هزار و 804 نفر رسید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم