یک عضو شورای شهر تهران به علت افشاگری درباره کرونا دادگاهی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی شورای شهر تهران از احضار محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که «رای به برائت» صادر شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم شنبه 15 اوت 2020 علی اعطا در واکنش به احضار محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت در صفحه شخصی خود نوشت: «امروز همکارمان دکتر حق‌شناس به دلیل اظهاراتى که در صحن شورا در رابطه با موضوع کرونا در جلسه 19 فروردین ماه مطرح کرده‌ است، باید در دادگاه کارکنان دولت حاضر شود».

او تاکید کرد آنچه حق‌شناس مطرح کرده بود از سر دغدغه و دلسوزى و از منظر نمایندگى مردم در شورا و معطوف به اصلاح و بهبود رسیدگى به شیوع کرونا بوده است.

اعطا با بیان اینکه تشدید وضعیت شیوع و ابتلا به کرونا در ماههای بعد نشان از درستى این دغدغه داشته است، گفت: «ضمن اینکه بر اساس بند 18 ماده 8 قانون شوراها، نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر از وظایف شوراهاى شهر دانسته شده است».

او ابراز امیدواری کرد که در جلسه امروز دادگاه «راى به برائت» برای حق‌شناس صادر شود.

این واکنش به افشاگری عضو شورای شهر تهران و دادگاهی کردن او، بار دیگر گمانه‌زنی درباره عدم اعلام آمار واقعی کرونا توسط وزارت بهداشت را تقویت می‌کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، در جلسه 7 آوریل محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا که در بهشت زهرا دفن شده‌اند، بسیار بیشتر از آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت بوده و آنها را به تناقض‌گویی در اعلام آمار مبتلایان به کرونا متهم کرد.

او در این سخنان اظهار کرد که آمار وزارت بهداشت از جان‌باختگان کرونا با آماری که اعضای شورای شهر در اختیار دارند همخوانی ندارد و این شیوه اعلام آمار را آدرس غلط دادن به مردم تهران خوانده بود.

وزارت بهداشت ایران به این اظهارات حق‌شناس واکنش تند نشان داد و آنها را «بی‌پایه و اساس» خواند.

با این وجود این عضو شورای شهر همچنان بر مواضع خود پافشاری کرد که نه تنها تغییری در عملکرد وزارت بهداشت ایجاد نشد بلکه باعث توقف اعلام آمار تفکیکی مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم