رئیس‌جمهوری ایران: کرونا در برخی استان‌های کشور روند نزولی پیدا کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران شنبه 15 اوت در نشستی گفت، کرونا در برخی استان‌های این کشور روند نزولی پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «کرونا در بسیاری از استان‌ها روند نزولی پیدا کرده است وامیدوارم سایر استان‌ها هم همین روند و سیر را داشته باشند.»

سخنگوی وزارت بهداشت ایران: چندین استان دیگر در وضعیت هشدار قرار گرفتند

این ادعای رئیس جمهوری ایران در حالی است که سخنگوی وزارت بهداشت این کشور روز جمعه 14 اوت اعلام کرد، موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های استان مرکزی افزایش پیدا کرده و از هفته گذشته سه شهرستان دیگر به وضعیت قرمز تبدیل شدند.

او اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 169 بیمار مبتلا به کووید19 جان باختند و 3956 بیمار نیز در وضعیت بحرانی این بیماری هستند.سیما سادات لاری از شناسایی 2501 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 338825 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 169 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری به 19331 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 293811 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 3956 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز و استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

سادات لاری افزود: «در حال حاضر هفت شهرستان اراک، خمین، خنداب، دلیجان، ساوه، فراهان و کمیجان در وضعیت قرمز و دو شهرستان شازند و محلات در وضعیت هشدار قرار دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم