کرونا در ایران؛ مرگ 184 نفر دیگر و «خطر» بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مرگ 184 نفر دیگر در این کشور بر اثر کرونا خبر داد.

با جان باختن این افراد، آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران به 18 هزار و 800 نفر (طبق آمار رسمی) رسید.

خانم لاری روز سه‌شنبه، 11 اوت با اعلام این آمار همچنین از شناسایی 2345 بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران خبر داد که 1263 نفر آنها در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

به گفته وی، تاکنون 331 هزار و 189 نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و 3983 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

گفتنی است که اعلام روزانه آمار کرونا در ایران در حالی ادامه دارد که تردیدهای جدی نسبت به درستی این آمار وجود دارد و منابع مستقل از چندبرابری آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشور خبر می‌دهند.

لاری در عین حال گفت که استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

بر اساس این گزارش، استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران نیز گفته که سرایت‌‌پذیری ویروس کرونا «سه تا 9 برابر» شده است.

به گزارش تسنیم، حریرچی در یک برنامه تلویزیونی افزوده به همین دلیل، رعایت «70 درصدی» پروتکل‌‌های بهداشتی از سوی مردم ایران، «کافی» نیست و باید به «95 درصد» برسد.

او همچنین اضافه کرده که ایران برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، به خاطر «مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌‌ها و مسائل اقتصادی داخلی، هیچ‌وقت شرایط سختگیرانه‌‌ای در تعطیل کردن کشور» نداشته است.

با توجه به نزدیکی ماه محرم و نگرانی‌ها از افزایش شمار مبتلایان و قربانیان به‌دلیل شرکت در مراسم ویژه این ماه، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایرانخواستار ماه محرمی «سرشار از خرد و شعور» شده است!

وی اضافه کرده که برای نظام، «مهم است که دشمن نتواند بگوید که نظام سلامت یا سرسپرده تحجر شده یا خود جزئی از تحجر بوده است.»

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز با بیان اینکه مدیریت کرونا در مدارس، «امکان‌پذیر» نیست، گفته «هر گونه تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اقدام زودرسی است و می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم