دبیرکل پیشین حزب‌ا‌لله: نظام ایران «عامل ویرانی لبنان و انهدام بیروت» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

صبحی طفیلی نخستین دبیرکل حزب‌الله لبنان، سید حسن نصرالله دبیرکل کنونی این گروه شبه‌نظامی و نظام ایران را «عامل نابودی لبنان و سوریه» قلمداد کرد.

طفیلی که به علت اختلاف نظرهای شدید خود با رهبری کنوی حزب‌الله، سال‌هاست از راس هرم قدرت این حزب کنار گذاشته شده، در یک فایل ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، گفته است که «لبنان در دست دزدان و خائنین است».

Advertisement

او در انتقاد از رهبری کنونی حزب‌الله لبنان گفت: «دبیرکل حزب‌‌الله از رئیس‌جمهوری، رئیس مجلس و نخست‌وزیر لبنان هم نیرومندتر بوده و مهره کلیدی در این فجایع است.»

صبحی طفیلی که از پایه‌گذاران حزب‌الله لبنان بوده اما بعدا ظاهرا به خواست ایران، سال‌ها توسط حزب‌الله در حصر خانگی قرار گرفت، گفت: «از سال 2000 حزب‌الله به‌ عنوان یک جریان وابسته به ایران، دیگر سلاح مقاومت در برابر اسرائیل محسوب نمی‌شود بلکه این سلاح، سوریه را ویران کرد، این سلاح عراق را نابود کرد، این سلاح یمن را به ویرانی کشاند و این سلاح لبنان را ویران کرد. این سلاح بیروت را منهدم کرد.»

او حسن نصرالله را دست‌نشانده نظام ایران معرفی کرد و افزود: «این مشکل اساسی ماست، این فرد به ظاهر لبنانی بر کشور ما حکومت می‌کند، ولی پشت سر علی خامنه‌ای قرار دارد.»

به گفته طفیلی، طی سال‌های گذشته سیاست‌‌های منطقه‌‌ای ایران، باعث ایجاد تفرقه، نفاق و درگیری فرقه‌ای و عقیدتی در جهان اسلام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم